FeedBurner Nedir? RSS Nedir ?

tarafından
176
FeedBurner Nedir? RSS Nedir ?

Blogların çoğunda, blog URL okuyucusuna eklendiğinde, yaygın olarak kullanılan yayın okuyucuları tarafından otomatik olarak algılanan RSS yayını bulunur.

Bununla birlikte, okuyucuların RSS kullanarak abone olmasını daha açık ve kolay hale getirmek istiyorsanız veya blogunuza kaç kişinin tam olarak abone olduğunu bilmek istiyorsanız, en iyi seçenek blogunuza bir Feedburner RSS beslemesi ve e-posta aboneliği eklemektir.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Feedburner, blogcuların ve podcastörlerin RSS beslemelerini yönetme ve abonelerinin kullanımını takip etme yeteneklerini geliştiren ücretsiz bir web hizmetidir.

RSS Nedir?


En sevdiğiniz bloglardan en son yayınları almanın en kolay yolu, Google Reader, Bloglines, NetVibes gibi yayın okuyucular kullanarak RSS’ye abone olmaktır.

RSS (Gerçekten Basit Sendikasyon anlamına gelir) ilgilendiğiniz sitelerden en yeni içeriği alır ve bunları her siteyi ayrı ayrı ziyaret etmek yerine tek bir yerde okuyabileceğiniz yayın okuyucunuza çeker.
Daha fazla bilgi edinmek için düz İngilizce olarak RSS izleyin!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Turuncu simgesinin varlığı, bir sitenin RSS beslemesi olduğunu gösterir ve bir özet akışı okuyucusu kullanarak abone olabilirsiniz.