WordPress Ücretsiz Cdn Servisleri

tarafından
229
WordPress Ücretsiz Cdn Servisleri

WordPress Ücretsiz Cdn Servisleri

Blog açmakla ilgili ciddiyseniz, önce insanların sizi tanıyabileceği bir blog oluşturmanız gerekir .
Bir blog oluşturuyorsanız, düzgün bir şekilde sürdürmeniz ve 
her kategoride en iyisi olduğundan emin olmanız gerekir.
En önemli şey, blogunuza gelince, yükleme hızı!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Web siteniz yavaş yükleniyorsa, çok fazla ziyaretçi kaybedersiniz, çünkü hiç kimse sitenin yüklenmesini bekleyecek kadar sabırlı değildir, çünkü başka bir siteye gidebilir. Bu nedenle sitenizin daha hızlı yüklenmesine dikkat etmek zorundasınız, böylece sitenizin hızı nedeniyle kimse siteden ayrılmayacak.
Blogunuzdaki her şeyi , görüntüleri optimize etmekten JavaScript ve CSS dosyalarını optimize etmeye ve hatta Gzip sıkıştırmasını etkinleştirmeye kadar bile optimize etmiş olabilirsiniz, ancak siteniz için henüz CDN kullanmıyorsanız, hızı henüz tam olarak optimize etmediniz. .
Bir CDN ( İçerik Dağıtım Ağı ) kullanmaya başlarsanız , WordPress blogunuzun hızı önemli ölçüde artacaktır ve tüm içeriği kolayca ziyaretçilerinize sitenizi terk etmemeleri için kolayca sağlayabileceksiniz.

CDN (İçerik Dağıtım Ağı) nedir?

Bir CDN, dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan birden çok sunucunun ağıdır. Görüntüler ve CSS-JavaScript dosyaları gibi sitenizdeki tüm statik içeriği önbelleğe alır ve sunucularında depolar.
Böylece bir kişi sitenizi ziyaret ettiğinde, statik içerik kendilerine en yakın olan sunucu aracılığıyla kendilerine iletilir. Verilerin nasıl iletildiğini anlamak için GTMetrix’ten aşağıdaki resme başvurabilirsiniz .
Neden bir CDN kullanıyorsunuz

Neden bir CDN kullanıyorsunuz

Gördüğünüz gibi, bu veriler belli bir mesafeden iletildiğinde, yüklenmesi kesinlikle daha fazla zaman alacaktır. Ancak, aynı şey kendilerine yakın olan bir sunucu üzerinden yapıldığında, site çok hızlı bir şekilde yüklenecektir.
Şimdi neden CDN kullanmaya başlayacağınızı bildiğinize göre, dışarıdaki en iyileri aramaya başlayacaksınız. Aşağıdakileri daha fazla aramanıza gerek yok; WordPress blogu için kesinlikle ücretsiz olan en iyi CDN servislerinden bazılarının tam listesi.

1. CloudFlare

CloudFlare, tamamen ücretsiz olan WordPress için en iyi CDN servisidir. Veri merkezleri, hızla yanan hızla size içerik sunmak için dünyanın her yerine yerleştirilmiştir.
Cloudflare CDN
Uygulama son derece kolaydır – ücretsiz bir hesap yarattıktan sonra blog URL’nizi eklersiniz ve CloudFlare web sitelerinizi kontrol ettikten sonra, size özel ad sağlayıcılar sağlar ve sadece alan adlarınızı bu ad sunucularına yönlendirmeniz gerekir ve bitirdiniz!
Bak, bu kolaydı!
CloudFlare’un son derece popüler olmasının nedeni, sitenizin aşırı hızlı yüklenmesini sağlıyor ve ortalama olarak site% 65 daha az istek görüyor ve yaklaşık% 60 bant genişliği tasarrufu sağlıyor.
Dünyadaki 30 veri merkezinin yerlerinin aşağıdaki ağ haritasını inceleyin.
Cloudflare Ağ Haritası

2. Jetpack tarafından Foton

Bir WordPress blogu kullanıyorsanız, Jetpack eklentisini de kullandığınızdan eminim. Eklenti, blogunuzu kullanıcı dostu yapmak için birçok seçenek sunduğu için WordPress blogları için sahip olması gereken bir şeydir. Bunlardan biri Foton CDN!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Foton CDN
Bu Photon özelliği WordPress’in diğer CDN servisleri gibi değildir, ancak blogunuz çok ve çok sayıda resim içeriyorsa, bu özelliği etkinleştirmek için çok yardımcı olacaktır.
Photon, blogunuza güçlü WordPress.com sunucuları üzerinden görüntü yükleyen bir içerik dağıtım ağıdır.
Photon’u etkinleştirmek için, blogunuza Jetpack eklentisini yüklemeniz ve ardından site panonuzdan Photon özelliğini etkinleştirmeniz yeterlidir.

3. SwarmCDN

Bu hizmet listedeki diğerlerine göre nispeten yeni, ancak 250 GB ücretsiz transfer ile ücretsiz bir plan sunduğundan, bu yazıdan bahsetmek zorunda kaldım.
Sürü CDN
Eğer gerçekten bir CDN servisi arıyorsanız, SwarmCDN’yi ücretsiz bir transfer sunduğundan ve dünya çapında yaklaşık 196 ülkede bulunduğundan, denemeniz gerekir.

4. jsDelivr

jsDelivr, JavaScript dosyalarını barındıran bir CDN servisidir. Bir WordPress blogu çalıştırıyorsanız, blogunuzda bir sürü JavaScript dosyası olacak ve çoğu bu ağ üzerinden yayınlanacaktır.
jSDelivr CDN
JsDelivr dosyasının en önemli kullanımı, sitenizde bazı özel JavaScript kodları kullanmanız ve onu barındırmanız gerektiğidir. Bu durumda hizmeti kullanmanız ve ayrıca ücretsiz WordPress eklentisini blogunuza yüklemeniz gerekir.

5. Coral CDN

Coral CDN, P2P (eşler arası) tabanlı bir içerik dağıtım ağı ve MIT’den bir projedir. Hizmet ücretsizdir, çünkü P2P ağına dayandığından, dünya genelinde milyarlarca bilgisayar birbirine bağlıdır ve tamamen ücretsizdir.
Mercan İçerik Dağıtım Ağı
Coral CDN’nin WordPress eklentisine göre çalışma şekli, URL’lere ‘ nyud.net ‘ ekleyerek statik içeriği sunucularında sunmaktır .

Diğer Ücretli Seçenekler:

WordPress blogunuzu hızlandırmak için kullanabileceğiniz tamamen ücretsiz olan bu 5 CDN servisi var, para harcamak istiyorsanız daha iyi seçenekler de var.
İşte tüm ücretli CDN ağları için kısa tanıtımlar:
  1. MaxCDN – En iyisi var! Tüm büyük siteler, içeriklerini sunmak ve kendilerini cayır cayır yanan hızlı tutmak için MaxCDN’yi kullanıyor. Fiyatlandırma 9 $ / ay ‘dan başlıyor.
  2. Incapsula – Bu CDN hizmeti yalnızca sitenizin hızlı yüklenmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda web sitesi güvenliği ve DDoS koruması da sağlar. İçerik, küresel güçte çalışan ağları aracılığıyla sağlanır. Incapsula’nın fiyatı 19 $ / ay’dan başlıyor.
  3. RackSpace – Bu CDN servisi, kullandıkça öde bir servistir. Fiyatlandırma ilk TB depolama için 0.00014 Dolardan ve ilk 10 TB CDN bant genişliği için 0.12 Dolardan başlamaktadır. Daha iyi bir fikir için fiyatlandırma yapılarına göz atın .
  4. Amazon AWS – Amazon AWS, 5 GB Amazon S3 depolama alanı ve 20000 istek ve 2000 talep alma dahil, ücretsiz bir deneme sunar. Daha fazla bilgi için Amazon CDN servislerinin fiyat yapısını ziyaret edebilirsiniz .

Sonuç:

Web siteniz ayda yaklaşık 50K ila 100K UV çekiyorsa, ücretsiz bir CDN ile gitmeli ve CloudFlare’yi bir numaralı CDN olarak tutmalısınız.
Ancak trafiğiniz arttıkça, ücretli seçenekleri göz önünde bulundurmalısınız, çünkü sitenizi çalışır durumda tutmak için para harcamazsanız, sadık okuyucularınızı ve bunun sonucunda çok para kaybedersiniz.
Umarım WordPress blogu için ücretsiz CDN servisleri hakkındaki makaleyi beğenmişsinizdir. Blogunuzdaki başka bir CDN servisini biliyorsanız veya kullanıyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünden bunları bizimle paylaşın.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});