Blogunuz İçin Mükemmel Bir Niş Nasıl Seçilir

tarafından
219
Blogunuz İçin Mükemmel Bir Niş Nasıl Seçilir
Niş nedir?
Eğer bloglamada tamamen yeniyseniz, bir nişin ne olduğundan emin bile değilsiniz.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Basitçe söylemek gerekirse, belirli ihtiyaçları olan belirli müşterilere hizmet veren alt pazarın çok özel bir kısmıdır. 
Görüyorsunuz, başarılı, kendi kendine yapılan blogcuların çoğunluğu üç temel pazarla başladı:  Zenginlik, Sağlık  ve  İlişkiler. 
Üç Çekirdek Piyasa

Zindelik, kilo kaybı, iş, emlak, emeklilik, buluşma – bütün bu nişler üç temel pazardan geliyor. 
Çekirdek Piyasalar ve Alt Pazarlar

Değer önerisine bağlı olarak, seyahat blogları bile sağlık ya da servet çekirdek piyasası altında sınıflandırılabilir. 
Güvenlik ve ruhsal sağlığın iyileştirilmesi için seyahat etmekle ilgili bloglar var, diğerleri ise potansiyel kar fırsatlarını açıklıyor. Bu, vlogging, hareket halindeyken tasarruf sağlayan ipuçları, fotoğrafçılık ve seyahat blogculuğunun kendisini içerir. 

Bir blogda belirli bir niş neden önemlidir?

Acemi blogcular, aklına gelen her şey hakkında yazmak yerine neden bir nişe sahip olabilirler? 
Buna cevap vermenin en iyi yolu, lazer hedefli bir nişin faydalarına odaklanmaktır, yani: 
 • Tekrarlayan trafiği yönlendirin –  Belirli bir niş hakkında blog yazarak, tekrar ziyaret etmesi muhtemel dar bir izleyicinin dikkatini çekersiniz. Herhangi bir ilgisi olmayan rastgele konular hakkında konuşarak onları hayal kırıklığına uğratmamak en iyisidir. 
 • Daha iyi para kazanma – Bir niş belirlemek, hedef kitlenizi tanımak anlamına gelir. Hedef kitlenizi tanımak, sırayla, onlara fayda sağlayacak ürün ve hizmetleri tanıtmanıza olanak tanır. 
 • Yetkili bir görüntü oluşturun –  Bir şeyde otorite olarak görülmek istiyorsanız, o şeyin ne olduğunu tanımlamanız gerekir. Ne zaman istersen bir şey hakkında yazan bir blogcu olamazsın. 
 • Arama motorunuzun görünürlüğünü artırın – Blog kariyerinizde bazen, SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu  uygulamalarını öğrenmeniz ve kullanmanız gerekir  Tek bir nişe sadık kalmak ve alakalı içeriği tutarlı bir şekilde yayınlamak böyle bir uygulama.     
 • Pazarlama kararlarınızı uyarlayın – SEO dışında, diğer pazarlama stratejilerini planlarken nişiniz de dikkate alınmalıdır. Örneğin sosyal medya pazarlaması, izleyicileriniz ve rakiplerinizin tercih ettiği doğru ağı seçmenizi gerektirir. 

Karlı Blog Niş Fikirlerini Belirleme 

Ne hakkında blog yazılacağı hakkında bir fikir edinmek? 
Yavaşlama – çekirdek pazarların anlaşılması sadece alt pazarların keşfedilmesine yol açacaktır. 
Cilt bakımı ve serbest meslek gibi alanlar çekirdek pazarlardan daha kesin ve daha az rekabetçi gelebilir. Ama eğer büyük resme bakarsanız, bunlar hala karlı nişler değil, yine de alt pazarlar. 
Zenginlikler nişlerin içindeler – ve bir niş, kendin yapman gereken bir şey. Ve bunu yapmak için, bir alt markete nasıl yerleştirmek istediğinizi çözmeniz gerekir. 
Bir Niş Oymak

Daha fazla uzatmadan, işte pazarınızdaki en karlı blog nişlerini nasıl bulacağınız. 

1. Hedef kitlenizi tanımak

Açıkçası, mükemmel bloglama alanını bulmak istiyorsanız, üç ana pazardan birinden başlamalısınız. 
Zenginlik, sağlık ve ilişkiler arasında karar veremiyor musunuz? 
Seri girişimci Russell Brunson, Expert Secrets adlı kitabında inanılmaz derecede faydalı bir ipucunu paylaştı  .
Brunson’a göre, niş toplama bu soru ile başlar:
“ Kime hizmet etmek istiyorsun?”
Herhangi bir alanda blogcu olmak için, kendinizi karizmatik bir lider olarak konumlandırmalısınız. Etkili bir lider olmak için hem bilgiye hem de deneyime ihtiyacınız var.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Uzun lafın kısası, bir uzman olarak kabul edebileceğiniz bir çekirdek pazar seçmeniz gerekiyor. İşinizle, aile şirketinizle, kişisel başarılarınız ve deneyimlerinizle uyumlu herhangi bir şey olabilir. 

O zamana kadar, hangi alt pazarın üstleneceğine dair net bir fikre sahip olmalısınız. 
Örneğin, uzun süredir arkadaşlarınıza kur önerileri verdiğinizi varsayalım. Neden ilişkiler çekirdek piyasası altında flört alt pazarına gitmiyorsunuz? 
Kendine fazla güvenmiyor musun?
Sizden daha fazla bilgi ve deneyime sahip başka uzmanlar varsa, bu konuda cesaretlendirmeyin. 
Bir adım geride kalanlara yardım edebildiğiniz sürece, blog yazmaya hak kazanırsınız.

2. Alt pazar ekosistemine bakmak

İstediğiniz alt pazar adını verdikten sonra, biraz izcilik yapmanın zamanı geldi.

Alt pazarınızı kontrol etmek için kullanabileceğiniz birkaç araç vardır. Örneğin, SEMrush , bir anahtar kelime için en iyi organik arama sonuçlarını toplamanıza izin verir.

Diyelim ki ebeveynlik tavsiye alt marketi ile ilgileniyorsunuz. 
Topu yuvarlamak için, anahtar kelime analitik özelliğini tetiklemek üzere ” ebeveynlik tavsiyesi ” anahtar kelimesini girin .
SEMrush Bir Anahtar Kelime Girin

“ Anahtar Kelimeye Genel Bakış ” sayfası, daha sonra söz konusu anahtar kelimeyle ilgili ilginç bilgi içeren kamyon yüklerini görüntüler. Size aylık olarak aldığı arama sayısını, alakalı anahtar kelimelerin bir kısmını ve daha fazlasını gösterir.
SEMrush Anahtar Kelimeye Genel Bakış Sayfası

Bu arada, öbek eşlemeler ve alakalı anahtar kelimeler genellikle bakabileceğiniz benzer alt pazarlara işaret eder. Şimdilik, bu belirli alt pazardaki oyunculara bakalım.
Katlamanın hemen altında, anahtar kelimeniz için en üstteki 100 sayfayı listeleyen “ Organik Arama Sonuçları ” bulunur. 
Evet – bunlar alt pazar ekosistemi hakkında bilgi almak istiyorsanız analiz etmeniz gereken web siteleridir. 
SEMrush Organik Arama Sonuçları

Bu siteleri ziyaret ederken, aşağıdaki gibi yararlı bilgi parçaları için özel olarak bir göz atın:
 • Ürün ve hizmetler –  Bir alt pazardan bir niş oluşturmak için en iyi sitelerin neler sunduğuna bakın. Bağlı kuruluşların ürünleri, e-Kitaplar ve premium abonelikler dahil, bu ürün ve hizmetlerin bir listesini oluşturun.
 • Blog içeriği – Hangi belirli konuları ve içerik kategorilerini kapsar? Bunlardan herhangi biri potansiyel niş fikirlere işaret ediyor mu? 
 • Eksik olan –  Anahtar kelimeyi ilk başta seçtiğiniz için, alt pazarınızda biraz iyi bilgilendirilmiş olmalısınız. Bu nedenle, analiz ettiğiniz web sitelerinde ” boşluklar ” veya eksik bilgiler aramaya çalışın 
Şimdi yukarıda listelenen bilgileri topladığına göre, bir sonraki adımlara hazırsınız.

3. Benzersiz bir değer önerisi tanımlamak

Karlı bir niş ararken, çok sayıda rehber düşük rekabetli anahtar kelimelerle başlamanızı önerir. 
Bu, hiç şüphesiz zamansız bir tavsiyedir. 
Kalkınan bir blogcu olarak, esasen daha fazla kaynağa sahip kurulu web siteleri ile baştan aşağı gitmek istemezsiniz.

Ancak, umutlu blogcuların genellikle göz önünde bulundurmadıkları bir açı vardır:  mevcut büyük oyuncuları tamamlayacak bir marka oluşturmak. 

Alt pazar ekosisteminde bir yer bulmanın her zaman rekabet etmeye hazırlanmanız gerektiği anlamına gelmediğini unutmayın. Daha rezerve edilmiş bir yaklaşım, eşsiz bir şey düşünmek, kurulu markalar sizi doğrudan bir rakip olarak görmeyeceklerdir.  
Bunu yapmanın bir yolu, mevcut bir ürün veya hizmet için yeni bir pazar segmenti tanımlamaktır. Daha sonra kendi değer teklifinizi formüle etmek için kombinasyonu kullanırsınız.
Örneğin, mevcut bir blog, freelancerlarla ilgili çevrimiçi kurslar veriyorsa, daha dar bir kitleye benzer bir şey sağlayabilirsiniz. 
Size bir fikir vermek için, serbest meslekle ilgilenebilecek insanlar arasında öğrenciler, emekliler, evde oturan ebeveynler ve girişimciler bulunmaktadır. 
Serbest Niş Piyasası

Daha sonra, aşağıdaki gibi bir değer teklifi oluşturmak için bu parçaları bir araya getirebilirsiniz:
 • Evde Kalma Anneleri için Serbest Çalışma
 • Öğrenciden Başarılı Serbest Çalışanlara Gerçek Hızlı
 • Seri Girişimciler İçin Serbest Çalışma
Elbette, yukarıdaki örneklerden çok daha fazla yaratıcı bir değer önerisine ihtiyacınız var. Pazar segmentlerini tanımlarken daha da ileri seviyelere gitmek de önemlidir.
Farklı ürünler ve kitle grupları arasında yeni çakışmalar bulun. Seçtiğiniz niş ne kadar benzersiz olursa, lider bir uzman rolünün üstesinden gelmek o kadar kolay olur. 

4. Boşlukların doldurulması

Alt pazarınızdaki popüler sitelerin blog içeriğini incelediğinizi hatırlıyor musunuz?  
Kendi nişinizi geliştirmek için yararlanabileceğiniz içerik fırsatlarının kaçırılması kaçınılmaz. 
Bir uzman olarak, bu içerik boşluklarını doldurmanız ve başkalarının cevaplayamadığı soruları yanıtlamanız zorunludur. Hedef kitlenin yolculuğunun doğasını kavramak, bu soruları bulmanıza yardımcı olmalıdır.
Bir saniye için alt pazardaki popüler sitelerden birinin WordPress geliştirmeyi öğrettiğini hayal edin. 
Kendinizi izleyicinin ayakkabılarına sokarak, site geçişlerini basitleştirmek için kullanabileceğiniz eklentileri merak etmeye başlarsınız. Görünüşe göre okuduğunuz sitenin bir kez bile belirtmediği bir konu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

İşte, alt pazar seviyesindeki bir markanın gözden kaçırdığı bir şey. 
Bu fırsatı değerlendirmek ve bundan bir oyuk almak size kalmış. Ancak, en azından, bu boşlukları içerik stratejinizde odak noktaları olarak kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki durumda, gelecekteki blogunuz WordPress eklentileri dünyasını ele alan gönderilere odaklanabilir Değilse, içerik stratejinizi web sitesi geçişi, veri güvenliği ve genel bakım konusu etrafında oluşturabilirsiniz. 
Daha fazla boşluk aramak için çevrimiçi topluluğun sorduğu soruları yanıtlamak için AnswerThePublic gibi bir araç kullanın  
AnswerThePublic

“ WordPress ” gibi tek bir anahtar kelime , insanların çevrimiçi olarak kullandığı yüzlerce arama cümlesine yol açabilir. 
CevapToplu Sorular Sonuçları

AnswerThePublic ile birlikte aldığımız listeye bakıldığında, pratik olarak ortaya çıkarılmayı bekleyen niş fikirlerin bir altın madeni. 
Örneğin, “ WordPress saldırıya uğramış olabilir ” sorusu , WordPress güvenlik ipuçlarının ve uygulamalarının konusuna işaret eder. “ WordPress, alan adımı barındırabilir miyim , diğer taraftan” inceleyebilir ve blogunuzda tanıtabilirsiniz WordPress barındırma hizmetleri, ilgilidir. 

5. Mikro nişleri keşfetmek

Bu noktada, kafanızdaki potansiyel blog niş fikirlerinin bir listesi olmalıdır. 
Oraya geliyorsun, ama umut verici görünen herhangi bir şeyi yerine getirmek için hala çok erken. 
Mikro nişler  hakkında konuşmadık bile  , para kazanma ana bloglama hedefinizse bu çok önemlidir. 
İşte anlaşma: alt pazarlar ana pazarlardan daha küçük, nişler ise alt pazarlardan daha küçük. 
Ancak mikro nişler, nişlerden bile daha küçüktür. 
Mikro Niş Nedir?

Eğer nişler belirli bir grup insan için bir ürün çeşidine odaklanırsa, mikro nişler bir ürüne yapışır. 
Bu kadar. 
Bir mikro niş ayrıca çok özel bir konuya veya beceriye de odaklanabilir. Örneğin Rob Knopper , orkestra seçmelerinde nasıl başarılı olunacağını öğreten bir blog kullanıyor. 
Rob Knopper

Mikro nişler para kazanma için harikadır çünkü rekabetleri çok düşüktür. Mikro niş bloglar tek bir ürün veya konunun etrafına kurulduğundan, potansiyel müşterilerin dikkatini çekme olasılığı daha yüksektir.  
Bunlar blog para kazanma için mükemmel koşullara yakın . 
Dezavantajı, bir mikro niş blogunun büyümesi, ürününüzün potansiyeliyle sınırlı olacak. Uzun vadede taze içerik fikirleri üretmek de zor olacaktır 
Tipik olarak, mikro niş bloglama büyük ve orta vadeli bir stratejidir. Bloglama kariyerinizi erken desteklemenize ve daha sonra daha büyük bir niş blog için güçlü bir temel oluşturmanıza yardımcı olabilir. 
Mikro bir niş aramak için kişisel becerileriniz, yetenekleriniz ve hatta hobilerinizle başlamak her zaman harika bir fikirdir. Şanslıysanız, Ruby on Rails’in gelişimi, iş görüşmeleri veya DIY mutfak geliştirmeleri gibi pazarlanabilir bir şey olabilir.
Aksi takdirde, birkaç araç ve web sitesinin yardımına ihtiyacınız olacaktır. 
Belki de bir mikro niş bulmanın en basit yolu Amazon’daki bölümleri  taramaktır . 
Web sitelerinde, tonlarca niş fikir bulabileceğiniz kullanışlı bir  ‘Departmanlar’  açılır menüsü vardır. Erişmek için bir Amazon hesabına bile ihtiyacınız yok – sitelerini açıp tıklayın. 
Amazon Departmanları Menüsü

Bekle bir dakika, bunlar sadece alt pazarlar değil, gerçek nişler değil mi?
Kesinlikle, bu yüzden nişlerin tam listesi için bir ilk seçmelisin.
Bunu göstermek için, “ Güzellik ve Kişisel Bakım ” a tıklayalım. “Bu, soldaki panelde potansiyel nişlerin detaylandırıldığı kategori sayfasına götürmelidir.
Amazon Güzellik ve Kişisel Bakım Nişleri

Liste sizin için yeterince büyük değilse, “Öznitelikler” bölümüne gidin ve ‘Daha fazlasını görün’ü tıklayın  .
Amazon Daha Fazla Düğmeye Bakın

Bu, girdiğiniz alt pazar için “Öznitelikler” sayfasını yükleyecektir. 
Alt markete gidince, Amazon’daki ürünler “doğal”, “organik”, “hipoalerjenik” ve daha pek çok kategoride sınıflandırılabilir. 
Amazon Kategori Özellikleri

Amazon’daki tüm ürün kategorilerinin nitelikler kullanılarak rafine edilemeyeceğini unutmayın. Bazıları satıcıya, ürün durumuna ve benzerlerine göre sıralanabilir. 
Amazon’un size sunduğu tüm fikirlere hızlıca göz atmak için ‘Departments’ açılır menüsüne tıklamanız yeterli  Her şey tek bir yerde size sunulacak – uygun olarak adlandırılan “Dünyanın en büyük seçimi” sayfası.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Amazon Bölümleri Sayfası

Kolay değil mi?
Blog hakkında bir niş bulmak için kullanabileceğiniz başka web siteleri ve araçlar vardır. 
Örneğin, KeySearch , anında bir niş fikir listesi oluşturan bir niş oluşturma aracıdır. Arama verilerini Google , YouTube , Amazon ve  eBay gibi sitelerden çekerek çalışır  
 keysearch niş jeneratör aracı

KeySearch’ü kullanmak için, alakalı bulduğunuz herhangi bir anahtar kelimeyi girin ve ‘Ara’yı tıklayın  
Aracın sayfayı yenilemesi ve sonuçları yüklemesi için beklemeniz bile gerekmez. Her şey arama çubuğunun hemen altında saniyeler içinde görüntülenecek. 
KeySearch Niche Araştırma Sonuçları

KeySearch’ü faydalı kılan, niş fikirleri çıkardığı platformların çeşitliliğidir. 
Örneğin, satış yapan üye pazarlamacılar, doğrudan eBay ve Amazon’dan alınan niş fikirlerden faydalanacaktır. Aynısı, YouTube videolarını temel içerik stratejilerine entegre etmek isteyenler için de söylenebilir.
Dikkate değer başka bir platform, özellikle içerik ve niş araştırması için tasarlanmış ücretsiz bir araç olan  Google Trends . 
Bir niş bulmak için Google Trends nasıl kullanılır? KeySearch’te olduğu gibi, alt pazarınızla alakalı herhangi bir anahtar kelimeyi yazmanız yeterlidir.
Google Trendleri Nasıl Kullanılır?

Örneğin, diyelim ki yaşlanma karşıtı ipuçlarıyla ilgili blog yazmak istiyorsunuz. 
Tek yapmanız gereken “anti-aging” yazıp arama düğmesine tıklamak. Google Trends, size sonuçlar sayfasının altındaki ilgili sorguların ve konuların bir listesini sağlamalıdır.
Google Trends Sonuçları

“ İlgili sorgular ” altında , mikro niş blogunuzda kullanabileceğiniz ürünleri bulabilmeniz gerekir. Daha fazla niş bulmak için “İlgili Konular” listesine da bakabilirsiniz.
Örneğin, “yaşlanmayı geciktirme” ile ilgili konulardan biri de “yüz gençleştirme” dir. 
Google Trends İle İlgili Konular

Bu konuyu tıklamak, araştırmanıza devam edebilmeniz için yeni bir dizi ilgili konu ve sorgular ortaya çıkaracaktır. 
“ Yüz gençleştirme ” için önerilen bazı konular ve sorular saç dökülmesi, yara izleri, kırışıklıklar ve akupunkturla ilgilidir. 
Google Trends İle İlgili Konular ve Sorgular

Bazı durumlarda, daha derin bir nişe işaret edebilecek konular ve sorgular arasında örtüşmeler de bulabilirsiniz. 
Örneğin “kırışıklıklar” ve “cilt bakımı”, daha dar bir konu oluşturmak için eşleştirilebilir. 
Ancak, fikirlerinizle daha da belirginleştikçe, kârsız bir nişle sonuçlanabilir. 
Bu bizi bir sonraki adıma getiriyor.

6. Nişinizin karlılığını onaylama

Google Eğilimler’den geçmeden önce, tartışmak istediğim bir özellik daha var. 
Aslında, anahtar kelimenizi girdikten hemen sonra ilk gördüğünüz şey – “Zaman içindeki ilgi” tablosu. 
Adından da anlaşılacağı gibi, anahtar kelimenizin son 12 ay boyunca oluşturduğu arama trafiğini görselleştirir. Bu, düşündüğünüz niş için talep olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. 
Eğilimin gözlenmesi, nişin öngörülebilecek gelecekte de ilgili olmaya devam edip etmeyeceğini tahmin etmenizi sağlar. 
Aşağıdaki ekran görüntüsünde, nişin durduğunu söyleyebiliriz, ancak kesinlikle yeşil bir değere sahiptir.
Google Trends Faiz Tablosu

Anahtar kelimenizin sağladığı arama sayısından memnun değil misiniz? 
O zaman geriye doğru çalışmalı ve biraz dalmalısınız.
Bir anahtar kelime araştırma aracı, karlılığınızı doğrulamanın yanı sıra niş fikrinizi genişletmenize yardımcı olacaktır. 
Önceki bir yayında, blog yazarlarının çeşitli amaçlar için kullanabilecekleri en iyi anahtar kelime araştırma araçlarını listeledik  Hem ücretsiz hem de premium çözümler içerir, böylece başka bir yere bakmak zorunda kalmazsınız.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

SEMrush’un Anahtar Kelime Sihirli Aracı iş için mükemmeldir. Tek bir sorgu ile uzun kuyruk anahtar kelime fikirleri yığınları oluşturarak çalışır.
SEMrush Anahtar Kelime Magic Aracı

Bir tohum anahtar kelimesini girip   Ara’yı tıkladığınızda , SEMrush size uzun kuyruk anahtar kelime varyasyonlarının uzun bir listesini gösterir. Her bir anahtar kelimenin aylık arama hacmi, ortalama Tıklama Başı Maliyet  ve SEO zorluğu gibi önemli ölçümler  de dahil edilmiştir. 
Anahtar Kelime Magic Aracı Anahtar Kelime Fikirleri

SEO zorluk hakkında bir kelime: bu sayılar bir niş ne kadar rekabetçi olduğunu ölçmenize yardımcı olur. 
Nişinizin yeterince küçük olduğunu düşünebilirsiniz, ancak 60 yaş ve üstü bir anahtar kelime zorluğu başka türlü görünebilir. 
Anahtar Kelime Magic Aracı Anahtar Kelime Zorluğu

Mümkün olduğunca, 60’tan az SEO zorluğu olan anahtar kelimeler için çekim yapın – ne kadar düşük, o kadar iyi.  
Bulunduğunuz sırada, belirli terimleri içeren anahtar kelimeleri elemek için soldaki filtreleri kullanın. Bunlar mutlaka niş fikirler kazmanıza yardımcı olmaz, ancak içerik stratejinizi geliştirmek için kesinlikle kullanışlıdırlar. 
Anahtar Kelime Magic Aracı Anahtar Kelime Filtreleri

Toplu olarak yüzlerce veya binlerce arama alan anahtar kelimeler bulursanız, tebrikler – istediğiniz niş uygun olabilir.
Bu ifadede “kuvvet” kelimesini kullandığımı unutmayın. 
Niye ya? Çünkü belirli bir konu binlerce arama trafiği oluştursa bile, karlılığı hala garanti edilmemektedir. 
Örneğin, pek çok blogcu bağlılık pazarlamasıyla zorlu çalışmalarının karşılığını almaktadır Bu , içeriklerine ve hedef kitlelerinin gereksinimlerine göre bağlı ortak ürünleri aramalarını gerektirir .
Belirli bir ürünün etrafındaki mikro nişe dalmayı planlıyorsanız, bu sizin için bir sorun olmamalıdır. Aksi takdirde, satılacak potansiyel bağlı kuruluş ürünleri veya hizmetleri hakkında düşünebileceğiniz konular aramaya çalışın.  
Bir nişin karlılığını ölçmenin iyi bir yolu, anahtar kelimenin ortalama TBM’sine bakmaktır. Bu, reklamverenlerin çoğunun ücretli reklam yerleşimleri için harcamak istediklerini gösterir. 
Örnek nişimizde, reklamverenlerin “ cilt bakımı kırışıklıkları için ev ilaçları ” anahtar kelimesi için yaklaşık 6.58 dolar harcadıkları sonucuna varabiliriz “Bu niş içindeki ürünlerin oldukça iyi satıldığının bir göstergesi.
Anahtar Kelime Sihirli Aracı TBM Metrik

Tabii ki, bağlı kuruluş pazarlamanın bir blogdan para kazanmanın tek yoluolduğunu söylemiyorum  
Bağlı kuruluş ürünlerini tanıtıp satmadan blogunuzda para kazanmanın başka yolları da vardır: 
 • Çevrimiçi kurslar
 • e-Kitaplar
 • Görüntülü reklamcılık
 • Geçitli içerik 
 • Ücretli e-posta kursları
Ama bana sorarsanız, tüm para kazanma fırsatlarından yararlanabileceğiniz bir alanda olmayı tercih ederim. Özellikle bağlı kuruluş pazarlaması, kaçırılması zor olan çok kazançlı bir girişimdir. 

Bir Niş Yapmadan Önce Sormanız Gereken Sorular

Gelecekteki bir blogcu olarak, bir niş seçmek oldukça büyük bir sorumluluktur. 
Yanlış blog niş size binlerce dolar olmasa, ay ve yüzlerce mal olacak. 
Evet – asla acele etmemeniz gereken bir karar. 
Bu gönderiyi bitirmeden önce, size bir dizi sorum var. Doğru nişi seçtiyseniz, bunlar bir kere ve herkes için karar vermenize izin verecektir. 

Soru 1: Bundan memnun musunuz? 

Havalı bir şeyler öğrenmek ister misiniz? 
Japon kültüründe, esasen “hayatta kalmak için bir neden” anlamına gelen “ ikigai ” adlı bir ilkeye sahipler .
Biliyorum – derin ve ciddi geliyor, ama blog yazıyor. 
Ikigai, dört “neyin” yakınsama olduğunu:
 • Ne seversin –  Blog yazmanın çok fazla iş olduğu konusunda hata yapma. Ancak hakkında yazdığınız konuları seviyorsanız, kendinizi yorgun hissetmezsiniz. 
 • İyi olduğunuz şey – Blogunuzun öne çıkmasını sağlamak için harika içeriğe ihtiyacınız var. Harika içerikler oluşturmak için, yazdığınız konularda iyi olmalısınız – sade ve basit.
 • Dünyanın ihtiyacı olan şey – Sevdiğiniz bir nişe doğru eğilmek anlaşılabilir bir durumdur. Sorun şu ki, blogunuz insanların sahip olduğu gerçek bir sorunu çözecek mi? 
 • Ne için ödeme yapılabilir – Son olarak, dünyaya insanların memnuniyetle ödeyecekleri bir şey teklif edebileceğiniz hizmetler veya ürünler var mı? Blog içeriğinizin içereceği bilgilerden ne haber? 
Ikigai Nedir?

İdeal olarak, nişiniz tüm kutuları kontrol eden bir şeydir. Tutkunun, misyonun, mesleğin ve mesleğin birleşimi olmalı.
İkigai’nizi bulmak, uzun vadede yapabileceğiniz bir blog nişini seçmenin anahtarıdır.
Endişelenme – seçici değil. 
Unutmayın, bloglama “ büyük gidin veya eve gidin ” türünden bir anlaşma. Yayınladığınız her parçaya en iyisini vermeyi planlamıyorsanız asla başarı bulamazsınız.
Nişiniz aynı zamanda ikigai’niz ise, yanmadan kıvamda olmak oldukça kolay olacaktır.   

Soru 2: Piyasada yeterince çevrimiçi vızıltı var mı? 

Çevrimiçi pazarlamanın çevrimiçi meraklı bir kitleyle en iyi şekilde çalıştığı bir sır değil.  
Bu kadar çevrimiçi olmazlarsa hedef kitlenize katılmayı nasıl planlıyorsunuz?
Eğer öyleyse, daha önce hiç duymadıkları bir blogdan alışveriş yapmayı düşünecek kadar tutkulu olduklarına emin misiniz? 
Bununla birlikte, bir niş içine dalmadan önce aramanız gereken birkaç şey var.  
İlk önce çevrimiçi toplulukların varlığı olur. 
İlgili ürün ve konulara adanmış forumlar varsa, bir pazarın bir niş hakkında tutkulu olduğunu biliyorsunuzdur. Sosyal medya grupları da iyi işaretlerdir, ancak yalnızca en az birinin binlerce üyesi varsa. 
Örneğin, evde oturan anneler için serbest çalışmanın çevresinde bir avuç çevrimiçi topluluk vardır. 
Hızlı bir Google araması bunu onaylamalıdır. Sadece bir anahtar kelime girin ve “forum” veya benzeri bir şey ekleyin. 
Evde Kalan Anneler İçin Serbest Çalışma SERP

Gelişen bir nişin bir başka göstergesi, etkinliklerin varlığı olacaktır – çevrimdışı ve çevrimiçi. Bu, çevrimiçi kurslar gibi bilgi ürünleri ile para kazanabilen belirli bir beceriye odaklanan nişler için geçerlidir. 
En az bir yerel etkinlik veya podcast bulabilirseniz, pazarınız nişinizle ilgili yeterince heveslidir. Onları Google’da veya sosyal medya platformlarında arayabilirsiniz.
Biri için Facebook’un dahili arama motorunda özel bir  ‘Etkinlikler’  sekmesi var. “Ruby on Rails” anahtar kelimesi için şu şekilde çalışır:
Facebook Etkinlik Ara

Aradığım son şey zaten kendileri için isim yapmış diğer blogcular ya da “guru” lardı.  
İşletmeler veya web siteleri hakkında konuşmuyorum – Adlarını etki alanlarına sıvayan diğer bir erkek blogcudan bahsediyorum. 
Örneğin, serbest metin yazarlığı, çevrimiçi varlıklarını belirleyen birkaç guruya sahiptir. 
Serbest Metin Yazarlığı Blogları

Sık sık, bu insanlar sizin rakipleriniz olacaktır. Ancak, özellikle de düşük rekabet gerektiren anahtar kelimeleri seçtiyseniz, onlar hakkında tehdit hissetmemelisiniz. 

Soru 3: Bu alanda büyüyebilir misiniz? 

Kasıtlı olarak bir mikro niş üzerinde nakit ödeme yapmak istemiyorsanız, nişinizde büyüme için yeterli alan olup olmadığını sorun. 
Yine, başarılı bir blogcu olmak istiyorsanız, uzun bir oyun için içinde olmanız gerekir.
Şu an sahip olduğunuz bilgi ve uzmanlığa güvenemezsiniz. Ayrıca blogunuzu yıllarca alakalı tutmak için sürekli olarak nişinizde büyümeyi hedeflemelisiniz. 
Bunu yaparsan nasıl bilebilirsin? 
Kolay – zamanla bilginizi geliştirmenize yardımcı olacak çevrimiçi öğrenme kaynakları arayın. Ücretli bir çevrimiçi kurs, YouTube eğitim serisi, indirilebilir PDF veya başka bir blog olabilir. 

Soru 4: Nişiniz lokalize olabilir mi?

Hala hiper odaklanmış bir niş oluşturmanın yollarını mı arıyorsunuz? 
Yerel bir piyasayı hedeflemeniz mümkün olabilir. 
Bunu neden daha önce getirmedim? 
Yerelleştirilmiş çevrimiçi pazarlama, yerel müşterilere hitap eden yeni başlayanlar ve işletmeler için en anlamlı olanıdır. Ancak blogcular için girişiminizin büyüme potansiyelini azaltabilir.
Gerçek şu ki, yerelleştirilmiş blogların başarısı – “ hiperlojik bloglar ” olarak da adlandırılıyor – genellikle konumun coğrafyasına bağlı. 
Bu yüzden bu blogların çoğu restoran, emlak ve seyahat nişlerindedir. 
İstediğiniz niş bu alt pazarlardan birinde ise, o zaman belki de hiperloğa gitmek olasıdır. Ancak dikkate almanız gereken birkaç faktör daha var: 
 • Gerçek yaşam konumunuz –  İster beğeneseniz de beğenmeyeseniz, belirli bir bölge veya bölge hakkında blog yazmak için gerçek bir yerel olmanız gerekir. Orada olduğun fotoğrafların olmadan inandırıcı, hiperoküler bir blog içeriği üretmek artık imkansız. 
 • Yerel anahtar kelimeler – Anahtar kelime araştırmanızda, hedeflemek istediğiniz yeri girdiğinizden emin olun. Yerel anahtar kelimelerin arama hacimlerini rekabet edebilirlikleriyle birlikte kontrol edin. 
 • Yerel alt pazar ekosistemi – Bölgedeki yerel etkileyiciler ve güvenilir markalarla irtibat halinde misiniz? Trafiğinizi çalabilecek yerel rakiplere ne dersiniz? 
En önemlisi de, bir hiper blok blog oluşturmak, yerel piyasayı sağlam bir şekilde kavramanızı gerektirir. 
Yerel halk ne kadar zaman geçiriyor? Ortalama gelirleri ve demografik değerleri nedir? 
Bu, bizi bir niş oluşturmadan önce cevaplamanız gereken bir sonraki ve son soruya yönlendirir.

Soru 5: Hedef pazarınız nişlerinize para harcayacak mı ve istekli mi?

Son olarak, birçok yeni blogcu pazarlarının para harcama yeteneğini ve istekliliğini hesaba katmayı unutuyor. 
İsteklerini doğrulamak için bir soruyu yanıtlamanız yeterlidir: 
Blogunuz, insanların başka bir yerde ücretsiz olarak bulabilecekleri içerik veya hizmetler sağlayacak mı? 
Eğer evet ise, o zaman blogunuzun önereceği şey muhtemelen zorlu bir satış olacaktır.
Bağlı ürünleri satmayı planlayanlar için, araştırma anahtarıdır. En popüler anahtar kelimelerin TBM’si ve rekabet edebilirlikleri gibi metrikleri araştırın. 
Her iki ölçüm de sıfıra yakınsa, istediğiniz nişin para kazanma potansiyeli neredeyse yoktur. 
Karsız Niş

Ayrıca, bazı ürünlerle ilgili incelemeler ve geri bildirimler için bağlı kuruluş ağlarına göz atmak da mümkündür. Bazı örnekler  Amazon İştirakleri ,  Clickbank Forumuve  eBay İş Ortağı Ağı’dır .
Hedef kitlenizin para harcayabilme kabiliyeti gelince, pazarınızı anlamanıza bağlıyor. Özellikle, onların satın alma gücü ve tercih edilen ödeme yöntemleri. 
Örneğin, öğrenciler için serbest çalışma hakkında blog yazmak istiyorsanız, muhtemelen 1000 $ ‘lık bir çevrimiçi kursu karşılayamazlar. 
Ayrıca, aktif PayPal hesaplarına sahip olma olasılıkları düşük  olduğundan, geleneksel ödeme yöntemlerini desteklediğinizden emin olun. Buna kredi kartı ödemeleri, banka havalesi ve doğrudan mevduat dahildir.

Başlamak için Karlı Niş Fikirleri

Artık kendi nişinizi oluşturmak için yeterli bilgi ile donatılmışsınız. 
Bu yazıyı okuduğum için teşekkür ederim, işte araştırmanızı hızlandırabilecek 100’den fazla karlı niş fikrinin bir listesi.

Sağlık Çekirdek Piyasasında Niş Fikirler

Sağlık, her zaman yeşil kalan çekirdek pazarlardan biridir. Kilo kaybı ve zindelik gibi ana akım nişler doygun olmasına rağmen, bol miktarda kârlı niş ve mikro niş bulunmaktadır.  

1. Özel Diyetler 

Diyet yeni bir niş değildir, ancak keto, vegan ve  çiğ gıda detoksu  gibi spesifik olanlar da  karlı kalır. Sadece ABD’de sağlık ve sağlıklı yaşam gıda endüstrisi 2019’da 768,2 milyar dolar olarak değerlendirilmiştir  
Blogcular paylarını e-Kitap satışından kendi diyet programlarını formüle etmeye kadar birçok yolla kazanırlar.

2. Fazla kilolu çocuklar için kilo kaybı 

Obezite, yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de bir problemdir. 
Çocuklar bu alanda blogların birincil faydalanıcıları olsalar da, hedef kitle ebeveynleridir. Bu nedenle, blogunuz tarif defterleri, premium abonelikler ve ek ve e-Kitaplar gibi bağlı ürünler yoluyla para kazanabilir.
Çocuk Kitapları için Zayıflama

Bu niş hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve bu rapordan Niche Hacks tarafından birkaç anahtar kelime fikri elde edebilirsiniz  

3. Stres yönetimi

Stres yönetimi hakkında blog yazabileceğiniz bir milyar dolarlık niş daha var. 
Serbest çalışanlar, çalışanlar, öğrenciler, girişimciler, evde oturan ebeveynler – bugünün hızlı dünyasında herkes çok fazla strese maruz kalıyor. Sadece bir kişinin genel yaşam kalitesini düşürmekle kalmaz, aşırı stres fiziksel semptomlara da neden olabilir.
Bu alandaki birçok blogcu öncelikle e-Kitaplar satarak para kazanıyor. Farklı bir şeyler denemek isterseniz, top ve ayak masaj aleti gibi Amazon ürünleri de var.
Mark Walsh gibi etkenler ayrıca web sitelerinde stres yönetimi eğitim kursları satmaktadır. Kısa bir ziyaret sizi öfke yönetimi ve uyuşmazlık çözümü gibi diğer alt alanlara da götürecektir.
Mark Walsh Altbilgi

4. Bağımlılık Yönetimi 

Rahatlayın – bağımlılık her zaman yasadışı maddeleri içermelidir. 
Gerçek şu ki, birçok insan sigara içmek, içmek ve kumar gibi sağlıksız bağımlılıkları ortadan kaldırmak için mücadele ediyor. Ancak, madde bağımlılığı konusunda bilgiliyseniz, o zaman bununla baş etmekten memnuniyet duyarsınız. 
Sonuçta, bağımlılık kurtarma dünyanın ihtiyaç duyduğu bir şeydir. Bu niş içinde blog seçerek kesinlikle ikigai içinde dört faktörden birini işaretleyecektir.
Tahmin edebileceğiniz gibi, bu niş içerisindeki ortaklık ürünlerinin çoğu infomercial’lardır. Bazı örnekler eğitim kursları, e-Kitaplar ve sesli kitaplardır. 
Daha fazla ilham almaya ihtiyacınız varsa, The Fix ve  Hangover-Free Life gibi popüler bağımlılık bloglarını ziyaret etmenizi öneririm  .

5. Diş beyazlatma

Dünyamızın ihtiyaç duyduğu şeylerden bahsederken, etrafta dolaşacak kadar parlak gülümsemelere asla sahip olamayız. 
“Diş beyazlatma kiti” ve “evde diş beyazlatma” gibi anahtar kelimeler ayda on binlerce arama oluşturur. Hepsinden iyisi, rekabetçiliği yeni blogcuların ulaşabileceği alanlardır. 
Diş Beyazlatma

Bağlı kuruluş ürünlerini tanıtarak bu blog nişinde para kazanabilirsiniz. Infomercial ürünleri pek mantıklı gelmediğinden, bağlı kuruluş pazarlama bilginize büyük miktarda yatırım yapmanızı öneririm. 
İçerik stratejiniz için, Enlighten Smiles gibi yetkili bloglardan sonra modelleyebilirsiniz  .

Servet Çekirdek Piyasasında Niş Fikirler

Sağlık zenginliktir, ancak maddi zenginlik genel sağlık için anahtardır. 
Servet çekirdeği piyasası girişimciliğin son on yılda patlamasından bu yana yükseldi. Yeni başlayanlar, blog oluşturma, çevrimiçi ticaret – insanlar finansal özgürlüğe yol açabilecek gelir fırsatlarına yöneliyorlar.
Zenginlik niş blogcuları, halka ihtiyaç duydukları bilgileri sağlayarak önemli bir rol oynamaktadır. 
İşte hizmet etmeyi seçtiği nişler: 

1. Çevrimiçi işler 

İnsanların çevrimiçi girişimciliği sürdürmelerini engelleyen en büyük engellerden biri de fon eksikliğidir. Sonuç olarak, çoğu sermayeyi artırmak için çevrimiçi konser ekonomisine yöneliyor.
Bir blogcu, çevrimiçi iş fırsatları sunarak hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir.
Problogger’dan Darren Rowse, yazma ile ilgili çevrimiçi fırsatları organize eden bir iş tahtasına sahip olarak bunu iyi yapıyor. Ayrıca e-Kitaplar, çevrimiçi kurslar ve podcast’ler sunarak siteden para kazanıyor. 
ProBlogger İş Kurulu

Diğer blogcular, kalkınan bir serbest meslek kariyerini ilerletebilecek ipuçlarını ve kaynakları paylaşarak tamamen farklı bir rotaya geçiyorlar. 
Kendisi serbest çalışan Elna Cain , blogunda bu stratejiyle yaşıyor. Anlaşılır makalelerin yanı sıra, koçluk hizmetleri ve birkaç ücretli kurs sunuyor.

2. Borçtan kurtulun

Bazı insanlar gelecekteki çabaları finanse etmek için çevrimiçi iş ararken, diğerleri borçlarını ödemek için bunu yapar.
Sıradaki niş – borç yönetimi – buraya gelir.
Borçtan çıkma somut bir ürün veya araç gerektirmediğinden, bu alandaki bağlı kuruluşlar büyük oranda zararsızdır. 
Beklendiği gibi, e-Kitaplar ve çevrimiçi kurslar var. Gelişen bağlı kuruluş pazarlamacıları ayrıca kredi onarım hizmetlerini tanıtmak için ellerini deneyebilirler.
Borç nişi uzmanına ulaşırsanız, kendi malınızı üretmeyi ve satmayı da deneyebilirsiniz. Örneğin, Bütçe Annesi , markalı çalışma kitapları ve çeşitli basılabilirler de dahil olmak üzere kendi ürün serisini satıyor.
Bütçe Anne Ana Sayfası

3. Kıdemli emeklilik

Kârlı bir nişin en önemli bileşenlerinden biri talep. 
Her zaman talepte olanı bilmek ister misiniz? Üst düzey emeklilik planları.
Sağlık sorunları bir yana, her birimiz emeklilik yaşına ulaşacağız. Ve buna hazırlanmak için, çoğumuz çevrimiçi emeklilik danışmanlığı araştırıyoruz. 
Emeklilik nişindeki blogcular bu talebi anlayışlı makalelerle karşılamaktadır. 
Para kazanma için, genel yöntem emeklilik finansmanı iştirak programlarını teşvik etmektir. Niş içindeki yoğun trafik etkileyicileri , Oblivious Investor’dan Mike Pipergibi kendi kitaplarını da yazıp satıyorlar  .
Mike Piper Oblivious Yatırımcı

4. Öğrenci Finansmanı

Finansal olarak sorumlu olmak için asla erken değildir.
Öğrenciler , Öğrenciyi Kaydet gibi sitelerde yer alan finansal bilgilerden büyük ölçüde faydalanacaktır  Bu onları mezuniyet sonrası karşılaşacakları zorluklara hazırlayacaktır.
Öğrenci kredisi borç yönetimi, öğrenci finansmanı şemsiyesi kapsamındadır. Bunun dışında öğrenci faturaları, bankacılık, bütçeleme ve yarı zamanlı istihdam da var.
Bu küçük nişlerden herhangi birini üstlenmeyi ya da genel öğrenci finansmanı hakkında blog yazmayı seçebilirsiniz. Para kazanma açısından, ekmek ve tereyağınız, SimpleTuition.com gibi şirketlerden bağlı kuruluş programları  olacaktır

5. Maaş günü kredileri

Bir çok insan borçtan kurtulmak için finans bloglarını okurken, diğerleri ise tam tersi gidiyor.
Maaş kredisi nişi, insanların kısa vadeli finansal ihtiyaçlarını karşılayan çok özel bir pazardır.  
Yatmadan önce, bir maaş kredisi, borçlunun bir sonraki maaş günü ödenmesi gereken küçük, teminatsız bir borçtur. 
Maaş kredisi blogcuları, borç verenler ve genel olarak nakit avanslar hakkında bilgi vererek izleyicilere hitap etmektedir. Buna karşılık, Profitner ve  LeadsGate gibi bağlı kuruluş programlarının yardımıyla trafikten para kazanabilirler  .

İlişkiler Çekirdek Piyasasında Niş Fikirler

Son olarak, ilişkiler çekirdek pazarı hakkında konuşalım. 
Hepimiz insanların sosyal yaratıklar olduğunu biliyoruz. İster beğenip beğenme, sosyal becerilerini geliştirmek için yardıma ihtiyacı olan insanlar var. 
Aşağıda, daldırabileceğiniz ilişki blog nişleri türleri bulunmaktadır:

1. İlişkinizi nasıl kaydedersiniz?

Daha önce sorunlu bir ilişki yaşadıysanız, en az bir kere rehberlik için internete başvurmuş olmalısınız.
Gerçeği söylemek gerekirse, birçok insan diğerleriyle ilişki problemlerini yüz yüze tartışırken rahat değil. Bu yüzden zor bir ilişkinin nasıl ele alınacağı ve nasıl iyileştirileceği konusunda tavsiyelerde bulunan bloglara her zaman bir talep vardır.
Sadece hatırlıyorum gelen birkaç büyük yayınlar  Huffington Post  için  Psikoloji Bugün  zaman zaman benzer konular hakkında konuşmak. Öne çıkmak istiyorsanız, hedef kitlenizi demografik özelliklerine veya uğraştıkları sorunlara göre tanımlayın.
Onu geri rehber olsun , bunun güzel bir örneğidir. Özellikle, alan adından da anlaşılacağı gibi, geri dönüş yapmak isteyen erkek izleyicileri hedef alıyor.
Bu alanda nasıl para kazanacaksın? 
Bağlı kuruluş ürünleri, çevrimiçi kurslar ve diğer sitelerin görüntülü reklamlar aracılığıyla bir araya getirilmesini teşvik edebilirsiniz. Onu Geri Getir Kılavuzuna benzer şekilde, kendi markalı ürünlerinizi de geliştirebilir ve satabilirsiniz. 
Onu Geri Getir Kılavuz Ürünler

2. Kıdemli buluşma

Birisini bulmak için asla geç değildir. 
Bu, seyircilerin altın yıllarında romantik bir ortak bulmalarına yardımcı olan kıdemli blogların temel mesajıdır. 
İnanması zor olabilir, ancak “kıdemli buluşma” ve “olgun kalma” gibi anahtar kelimelerin arama numaraları yalan söylemez. 
Kıdemli Arkadaş Anahtar Kelimeler

“Çevrimiçi buluşma” nişinin sadece küçük bir alt nişi olduğu göz önüne alındığında, kesinlikle rekabet edebileceği bir yer yok. 
Para kazanma için, çevrimiçi tanışma siteleri tarafından sunulan bağlı kuruluş programlarını arayabilirsiniz. Örneğin SeniorMatch , satış başına 40 ABD doları veya tüm başlangıç ​​ve yinelenen ödemelerin% 65’ini veren basit bir programa sahiptir. 

3. Ailede ölüm

Ayrılıklardan çok duygusal olarak vergi veren bir şey varsa, bu sevilen birinin ölümüdür.
Keder blogları geride kalanlara teşvik, güç ve başa çıkma tavsiyesi verir. Ancak keder ve kayıp hassas konular olduğundan para kazanma stratejileri kullanırken dikkatli olmanız gerekir.  
Size bir fikir vermek için  , Keder Şifa’dan Marty Tousley kitaplarını titizlikle bir kenar çubuğunda tanıtıyor.
Keder İyileştirme Niş

Okuyucularının deneyimini bozabilecek reklamlara veya pop-up’lara güvenmiyor. Bu, nişinin hassas doğası göz önüne alındığında anlamlıdır. 

4. Düğün konuşmaları

Bir insanın hayatındaki en önemli günlerden birini nasıl mahvedersiniz?
Basit – Düğün konuşmanızı berbatlaştırın. 
Her ay binlerce organik arama trafiği alan bir başka düşük rekabet alanı. Şeref hizmetçisi, gelinin babası, damat veya en iyi erkeği hedef alarak daha az rekabetçi hale getirebilirsiniz. 
Düğün Konuşmaları

Düğün konuşma blogunuzda tanıtımını yapabileceğiniz bir çok bağlı ürün vardır. Bazı örnekler;  WeddingSpeech4U , Herkes İçin Düğün Konuşmaları ve Amazon’dan e-Kitaplardır. 
Düğün konuşmaları yazma konusunda özellikle ustaysanız, Düğün Konuşma Adamının izlerini takip edebilirsiniz  Bir ortak ürünü tanıtmak yerine, sahibi Andy Naylor, bir düğün konuşması hayalet yazarı olarak hizmetlerini sunar.

5. lazımlık eğitimi

“Lazımlık eğitimi” kelimesini duyduğunuzda, küçük çocuklar veya evcil hayvanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hangisini seçerseniz seçin, sizin için lazımlık eğitimi nişi budur.
Affilorama tarafından yazılan bu yazı , “lazımlık eğitimi” ile ilgili anahtar kelimelerin üç hedef segmente sahip olduğunu göstermektedir:  erkekler, kızlar  ve  köpekler. Ayrıca, bu nişlerde kaydolabileceğiniz bağlı kuruluş programlarının bir listesini sunar. 
Lazımlık eğitimi alanında bir adım attığınızda, ilgili pazarları kapsayacak şekilde blogunuzu ölçeklendirebilirsiniz.
Lazımlık eğitimi köpekleri için bir blogunuz olduğunu varsayalım. EBooks ve housetraining ile ilgili çevrimiçi kursların yanı sıra, köpek aksesuarları, sarf malzemeleri ve diğer ilgili ürünleri de tanıtabilirsiniz.

Sonuç

Bir niş seçmek önemsiz görünebilir, ancak aslında karlı bir bloga doğru atılmış büyük bir adım.
Zaman ayırın ve mükemmel niş fikrini bulmak için mümkün olan her seçeneği gözden geçirin. 
Güven bana – yanlış niş yatırım yapmaktan başka hiç bir şekilde blog yazmamaktan iyidir.
Az önce okuduklarınızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlardan çekinmeyin. Potansiyel fikirler listenizi paylaşın.
Teşekkürler ve iyi şanslar!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});