Bir e-Ticaret Sitesi Oluşturmanın 5 Adımı

tarafından
100
Bir e-Ticaret Sitesi Oluşturmanın 5 Adımı

Bir e-Ticaret Sitesi Oluşturmanın 5 Adımı

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir e-ticaret işini başlatmak çok zor. Başarılı olmak için sitenizi, satışlarınızı ve karınızı sürekli olarak değerlendirmelisiniz. Bir e-Ticaret web sitesi oluşturmaya başlamadan önce, ürünlerinizi nasıl sattığınızı düşünmeniz gerekir. Ürünlerinizin renk seçenekleri, boyut seçenekleri sunup sunmadığını, kayan bir fiyat ölçeği kullanıp kullanmadığını ve tipik bir siparişte kaç tane ürünün yer alacağını düşünün.

Bir etki alanı adı seçmek ve barındırma

Önemli ürün anahtar kelimelerinizle bir etki alanı seçin ; özellikle banner veya metin bağlantıları gibi çevrimiçi reklamcılığa güvenmeyi planlıyorsanız. Markanızı oluşturmanız gerekiyorsa, çevrimiçi ve çevrimdışı pazarlama kampanyalarınızda okuduktan sonra insanların hatırlayacağı benzersiz bir ad bulmalısınız.
Seçiminizi yaparken kelimelerin nasıl yazıldığını, sık sık yazıldığını ve dikkatlice düşünün. Potansiyel alan adınızı yüksek sesle söyleyin ve işiten birinin kelimeleri nasıl heceleye bileceğini düşünün. Yeni isminizi nasıl hecelendiğini sorarlarsa, adı arkadaşlarınıza ve ailenize bildirin; kötü bir seçim olabilir.
Başlangıçta büyük bir barındırma hesabına veya web sunucusuna ihtiyacınız olmayacak. Web alanını ve bant genişliğini genişletmenin mümkün olduğu yerlerde paylaşılan bir web barındırma hesabı kullanın Mevcut bir hesabı yükseltip daha sonra başka bir ana bilgisayara geçmek çok daha kolaydır. Dosyalarınız taşınırken alan adınız taşınırken yeni ana makinenize yeniden atanması, taşınma işleminin olası arıza süresi riskini de beraberinde getirir.

Dış alışveriş sepeti veya komple web mağazası?

10’dan az ürün satmayı planlıyorsanız; Harici bir alışveriş sepeti uygulaması için bazı gelişmiş bağlantılar / formlarla normal bir web sitesi kullanmayı düşünün. Kurulumu daha kolay olmakla birlikte, sitenizi terk edip daha sonra geri dönen kişilerin, satışların düşmesine neden olabilecek boş bir alışveriş sepetine geri döneceğini unutmayın.
Daha büyük ve daha dinamik bir ürün kataloğu için, tam özellikli e-ticaret çözümleri en iyi seçimdir. Magento Commerce, Zen Cart ve osCommerce, bir web mağazasını işletmek için ücretsiz veya düşük maliyetli programlar sağlayan harika açık kaynaklı projelerden bazılarıdır. Hepsi çok güçlü ve tam olarak web siteniz için gerekenleri inşa etmek için birçok modülleri var. Modüler tasarımları, programcı olmayan kişilerin bile ek özellikleri kolayca uygulamalarına izin verir.

Online Ödemeler

Bir çevrimiçi işletmenin başarılı olması için doğru ödeme yöntemlerini sunmak çok önemlidir. Seçeneklerinizi dikkatlice düşünün, çünkü banka havaleleri gibi bazı seçenekler genellikle çok müşteri dostudur ancak çok zaman yoğundur.
Marjlarınız yeterince yüksekse, kredi kartı ödemeleri sunmalısınız. İyi bir seçenek PayPal ; hatta alıcının bir PayPal hesabına sahip olmasının gerekmediği çevrimiçi kredi kartı ödemeleri bile sunarlar.
Bazal bazlar belirledikten ve ortalama aylık işlem sayınızı öğrendikten sonra, daha iyi fiyatlar sunup sunmadıklarını öğrenmek için diğer çevrimiçi ödeme sağlayıcılarını kontrol ettiğinizden emin olun. İş hesabınızın bulunduğu bankanın hangi hizmetleri sunduğunu da kontrol etmeyi unutmayın.

E-Ticaret sitenizi şekillendirin

Ücretsiz alışveriş sepeti uygulamalarından birini kullanarak, profesyonelce tasarlanmış bir şablona yatırım yapmalısınız. Özelleştirmeye başlamadan önce bir alışveriş sepeti şablonu seçerseniz, çevrimiçi mağazanızı özelleştirmek için daha kolay bir zamana sahip olacaksınız. Web mağazanız için benzersiz bir tasarım bulmak için en hızlı ve en ucuz çözüm, önceden tasarlanmış birçok şablondan biriyle başlamak ve onu kendiniz yapmak için gerekli değişiklikleri yapmaktır.
Mevcut bir web mağazanız varsa ve önceden oluşturulmuş şablonlardan birini eklerseniz, mevcut tüm özelleştirmelerinizi korumak için modülleri yeniden eklemeniz gerekir.

İlk yıldan sonra

Kendine sormalısın, geçen yıl ne öğrendim ?, nerede başarısız oldum? Ve nerede başarılı oldum?
Hangi ürün daha karlı belirlemek için satışlarınızı gözden geçirin. Bir ya da iki en çok satan ürününüz, para kazanmak yerine size maliyet getirebilir; Asla desteklemediğiniz bu ürün en yüksek getiriyi sağlarken.
Alışveriş sepetinizi ve ödeme seçeneklerinizi gözden geçirin. Satış hacminiz için daha iyi bir plan var mı? İşlem başına çok fazla para mı ödüyorsunuz? Ödeme seçeneğiniz yabancı satışlara izin vermediğinden satışlarınızı mı kaybediyorsunuz?
Ürün hattınızı genişletmeyi planlıyor musunuz? Mevcut ödeme servisiniz değişikliklerle başa çıkabilirse, araştırın. Başka bir ülkeye yayılmayı planlıyorsanız, dil ve para birimi seçeneklerini araştırdığınızdan emin olun.

Son İpucu

Alışveriş sepeti başvurunuzda değişiklik yapmayı düşündüğünüz her zaman gelecekteki iş planlarınızı düşünün. Uygulamanızı hiçbir zaman değiştirmeyin, çünkü bunun hoş bir özellik olduğunu düşünüyorsunuz ya da SİZİ beğenirsiniz. Yaptığınız her şey müşterilerinizle ilgili olmalı ve onları ürünlerinizi satın almaya teşvik etmelidir.
Canlı uygulamanızda değişiklik yapmadan önce her değişikliği test edebileceğiniz bir test alanı oluşturun. Bazen küçük bir değişiklik, web sitesinin tamamının düzgün şekilde çalışmamasına neden olabilir – çevrimdışı olarak test etmek ve işleyen bir siteye sahip olmadan işini kaybetmek daha iyidir.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});