WordPress Teması Nasıl Seçilir? Dikkat Edilecek 4 Şey

tarafından
122
WordPress Teması Nasıl Seçilir? Dikkat Edilecek 4 Şey

İnternette WordPress temaları sıkıntısı yoktur, bu kesin. Her geçen gün çeşitli web sitelerine hitap eden ücretsiz ve premium WordPress temaları alıyoruz Bloglar, dergiler, portföyler, video temaları ve daha fazlası! Kısacası, WordPress temaları bol ve sayıları artmaya devam ediyor. Şimdi, soru ortaya çıkıyor: aslında bir WordPress teması nasıl seçilir?

Aklınızda bulundurmanız gereken özel faktörler veya düşünceler var mı? Her zaman bilmen gereken bir şey mi var?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tabii ki, ihtiyaçlarınızı oldukça fazla bağlıdır. Bir video temasına ihtiyacınız varsa, moda temasını seçmezsiniz. Ancak, bir WordPress temasının nasıl seçileceğini merak ederken bazı temel öğeler aynı kalır. Bu makale onlara hitap ediyor:

WordPress teması nasıl seçilir:

1. Gereksinimlerinizi ve bütçenizi bilin

Bu, elbette, ilk endişedir. İhtiyaçlarınızın ve ihtiyaçlarınızın farkında olmalısınız. Oluşturmakta olduğunuz veya işletmekte olduğunuz web sitesinin doğasını bulmaya başlayın. Bir video sitesi mi? Bir mı basit bir blog ? Çok fazla resim olacak mı?
Bir kez yaptıktan sonra, ihtiyaçlarınıza en uygun WordPress tema türünü kısaltabilirsiniz. Tasarımla ilgili endişeler de var. Örneğin, içerik merkezli web siteleri çok az bir WordPress temasıyla daha iyi olabilir, oysa bazı siteler bazı animasyonlar ve diğer görünümle ilgili tweaks gerektirir.
Ayrıca, bütçeniz de önemlidir. Bir WordPress temasının nasıl seçileceğini bulmadan önce, hiç para harcamak isteyip istemediğinizi bilmeniz gerekir. Tüm ücretsiz temaların kötü olduğunu söyleyen birçok insan bulabilirsiniz ancak bu tavsiyeyi satın almayın. İyi bir ücretsiz tema, kodlama standartlarına uymaktadır ve premium kalite desteği ile desteklenmemesine rağmen düzenli olarak güncellenmektedir.

2. Kod kalitesi ve standartlarına dikkat edin

Kötü kodlanmış bir WordPress temasının web sitenizin performansı üzerinde olumsuz etkileri olabilir. İşleri yavaşlatabilir, veritabanınızı gereksiz yere tıkayabilir ve hatta bilgisayar korsanlarına maruz bırakabilir Bu nedenle, en son kodlama standartlarına ve daha güvenli uygulamalara uyan bir temayı tercih edin.
Söylemesi yapmaktan daha kolay, değil mi? Tema paketinde bulunan her bir dosyayı açamaz ve kodu prova okuyabilirsin!
Bunun için iki kısayol var. İlk önce, yalnızca tanınmış sağlayıcılardan gelen temaları seçmeyi düşünün. bilinen ve kaliteli temalardan oluşan bir arşive sahip olan tema mağazalarını arayın Benzer şekilde, yalnızca birkaç bin indirme işlemi olan ücretsiz temaları seçin. Bu şekilde, önemsiz ve kötü kodlardan kaçınabilirsiniz.
İkincisi, Theme Check eklentisine güvenin. WordPress temanızı tarar ve kodun kalitesi hakkında geri bildirimde bulunur.

3. Destek ve güncelleme olduğundan emin olun

Söz konusu tema ücretli veya ücretli bir ürün ise, her zaman premium kalite desteği ile desteklenmelidir. Bu tür destek forumlar, e-posta veya çevrimiçi biletler yoluyla yapılabilir. Parasını ödediğiniz bir temayla ilgili sorun yaşarsanız, geliştiricilerin size rehberlik etmesi gerekir. Sade ve basit.
Ancak ücretsiz temalar farklı bir hikaye. Geliştiricilerin ücretsiz bir ürün için destek sunmak için saat harcamaması yalnızca adil bir durumdur. Ancak, verilen tema için WordPress.org forumlarına bakmayı düşünün ve geliştiricinin sorulara yanıt vermek ve talepleri cevaplamak için hızlı olup olmadığına bakın.
Benzer şekilde, WordPress temaları düzenli olarak güncellenmelidir. Zamanla, yeni güvenlik düzeltme ekleri uygulanmalı, hataların giderilmesi vb. Gerekir. Düzenli olarak güncellenmeyen bir tema kötü bir temadır.
Güncelleme sıklığını kontrol etmek için bir temanın değişmezliğine bakmayı düşünün. Genellikle, temanın gelişim sürecinin ne kadar canlı olduğuna dair genel bir bakış sunar.

4. İhtiyacınız olan özellikleri listeleyin

Bir WordPress temasının sunabileceği veya sunması gereken özellikler ve işlevler listesi her zaman tartışılabilir. Evet, ihtiyaçlarınıza bağlı. Eğer bir haber sitesi yayınlamıyorsanız, muhtemelen ana sayfadaki bu son dakika haberi gerekmez.
Ancak, her zaman şart olan bazı özellikler vardır! Örneğin, WordPress temanız kesinlikle duyarlı ve mobil uyumlu olmalıdır. Temanız duyarlı olamazsa, web siteniz zarar görür.
Başka bir şey: temel özelleştirme yetenekleri (tercihen WordPress Özelleştiricisi aracılığıyla ). Ana sayfanızı ve renk düzeninizi ayarlayabilmek mi istiyorsunuz?
Son olarak, ihtiyacınız olanın gerçekten küçük ve niş bir tema olup olmadığını ya da daha büyük, çok amaçlı bir tema ile daha iyi olacağınızı düşünün. İlki, küçük işletme siteleri (avukatlar, kafeler, vb.) İçin daha iyi bir çözümdür ve ikincisi çevrimiçi tabanlı işletmeler için iyi çalışma eğilimindedir. 

Özetle

Son olarak, yine de bir WordPress teması seçmeyi hala merak ediyorsanız, incelemeniz için yapılmayanlar listesi:
  • Google’dan “harika wordpress temaları” istemeyin. Veya, en azından bunu yaparken dikkatli olun. Önemli olan, hangi tema kaynaklarının güvenilir olduğunu asla bilmemeniz ve her zaman temayla birlikte bazı kötü amaçlı kodlar edinme riski vardır. Saygın tema mağazalarına gitmek veya resmi WordPress dizininde bulunanları kontrol etmek her zaman daha güvenlidir.
  • Temanız kod dosyalarını özelleştirmenize veya düzenlemenize izin vermiyorsa, kullanmayın. Herhangi bir kodu özelleştirmeniz veya düzenlemeniz gerekirse, bunu yapma özgürlüğüne sahip olmanız önemli değildir.
  • Tema SEO veya güvenlik özellikleri gibi şeyler sunuyorsa, bunları kullanmaktan rahatsız olmayın. Eklentileri tercih edin… neredeyse her zaman daha iyi bir iş çıkarırlar.
  • Mobil uyumlu olmayan bir tema kullanmayın.
  • Kaliteli destek tarafından desteklenmeyen bir premium tema seçmeyin.
 Herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa yorum yapmaktan çekinmeyin.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});