WordPress site için olmazsa olmaz 5 eklenti

tarafından
110
WordPress site için olmazsa olmaz 5 eklenti

Neden wordpress eklentilere ihtiyacımız var?

WordPress kullanıcıları için on binlerce eklenti bulunmaktadır. O kadar çok insan, hangisinin gerçekten bir fark yaratacağını ve hangilerinin aşırıya kaçtığını bilmek zor. Bol faydalı niş çözümler sunuyoruz, ancak çok azı tüm siteler için gerçekten olması gereken eklentilerdir.
Ne tür bir site kullanıyor olursanız olun, ya da hangi alana sahip olursanız olun, yüklemek istediğiniz bazı eklentiler var. Ve bunlar bugün tartışacağımız araçlar.

Bu yazıda, size WordPress için sahip olması gereken beş eklentiyi tanıtacağız ve her birinin öne çıkmasını sağlayan şeyleri açıklayacağız. Daha da iyisi, her bir eklentinin neden gerekli olduğunu düşündüğümüzü haklı çıkarmak için gerçek veriler de sağlayacağız.

1. Eski yazı canlandırmak

Sosyal medya, çoğu web sitesine yönlendirme trafiğinin% 30’unun kaynağıdır 
How people come to your website?Social mediaOther31.2%68.8%

İnsanlar web sitenize nasıl gelir? Web sitenize gelen kişilerin% ‘si
Sosyal medya 0.312
Diğer 0.688
Visualizer Lite tarafından çizelgeleri )
Bu, sosyal medyada aktif kalmazsanız, büyük miktarda potansiyel trafikten kaybettiğiniz anlamına gelir. Size bir fikir vermek için, her ay yaklaşık 2 milyar ve 300 milyon kullanıcı Facebook ve Twitter’da oturum  açmaktadır Bu ağlardaki her yayın, bu kullanıcıların bir şeridine bile ulaşma şansınızı artırabilirse, burada size göstermek istediğimiz eklentinin kesinlikle zaman ayırmaya değer olduğu anlamına gelir.
Listemizde yer alması gereken eklentilerden ilki  Revive Old Post . Sosyal medya aracılığıyla web sitenize daha fazla trafik çekmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bunu başarmak için, eklenti sitenizin yeni ve eski yayınlarını alır ve bunları otomatik olarak Twitter ve Facebook’ta paylaşır.

Temel Özellikler:

 • Yeni ve eski yazılarınızı otomatik olarak Twitter ve Facebook’ta paylaşın  .
 • Sosyal medya yayınlarınız için bir program ayarlayın.
 • Hashtag’leri ve web sitenize geri bağlantıları ekleyin.

Fiyat:

Hem ücretsiz hem de premium sürümler mevcut.

2. Yoast SEO

Yoast SEOYoast SEO

Yazar (lar): Takım Yoast
Mevcut Sürüm: 11.4
Son Güncelleme: 12 Haziran 2019
Yoast SEO, WordPress ortamındaki en popüler SEO aracıdır ve neden bizim sahip olunması gereken eklentilerden biri olduğunu anlamak kolaydır. Yalnızca SEO’nuzu geliştirmenize yardımcı olmakla kalmaz, içeriğinizin okunabilirliğini bile analiz edebilir. Kullanıcıların yaklaşık% 79’u yalnızca yazılarınızı ve sayfalarınızı tarıyor, bu nedenle kopyanız ne kadar erişilebilirse, dikkatlerini daha iyi koruyabilirsiniz.
SEO’ya gelince, sitenize trafik çekmenin birçok yolu vardır. Ancak, hiçbiri arama motorları kadar potansiyel sunmuyor. Her gün, Google yalnızca dokuz milyardan fazla arama yapar . Organik trafiğin bir web sitesi yapabileceğini veya bozabileceğini söylemek abartı olmaz ve çoğu durumda yolunuzu bulamazsınız. Sadece bu noktaya eve gelmek için , arama motoru trafiğinin sadece % 5’i kullanıcıları ücretli sonuçlara götürüyor. Bu yüzden anahtar kelime stratejiniz üzerinde çalışmak her  web sitesi için çok önemlidir  .

Temel Özellikler:

 • Anahtar kelimeler ve meta açıklamaları kullanarak WordPress yayınlarınızı ve sayfalarınızı optimize edin.
 • İçeriğinizin ne kadar iyi optimize edildiğini görün ve kolayca iyileştirmeler yapın.
 • İçeriğinizin okunabilirliğini basit ipuçlarıyla geliştirin.

Fiyat:

Yoast SEO’nun temel sürümü% 100 ücretsizdir ve ek özelliklere sahip premium bir sürümü de vardır.

3. UpdraftPlus

 Her gün ortalama 30.000 web sitesi saldırıya uğruyor. WordPress’in web’deki sitelerin yaklaşık% 30’una güç sağladığını göz önüne aldığınızda, bunun neden sık sık hedef olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca, WordPress web sitenizin bazı bölümleri basit hatalardan dolayı bazen çalışmayı durdurabilir.
Örneğin, çoğu kişi sitelerinde 10 veya daha az eklenti kullanıyorsa ve bunların yarısı aylık güncelleme alıyorsa , uyumluluk hatalarıyla karşılaşma riskinin yaygın olduğu açıktır. Son zamanlarda yapılan tek bir yedek, size saldırıya uğramış, bir uyumluluk sorunuyla karşılaşmış ya da sitenizi geçirmek isteyip istemediğiniz konusunda bir sürü baş ağrısı kazandırabilir .
Bir sonraki olmazsa olmaz eklentimizin devreye girdiği yer burası. Çevrimiçi olarak birçok WordPress yedekleme eklentisi bulunmaktadır, ancak birkaçı UpdraftPlus kadar güçlü ve kullanımı kolaydır. Yedeklerinizi korumak için çoklu bulut depolama seçenekleriyle bütünleşir. Ve yinelenen zamanlama ile yedeklerinizi bile otomatikleştirebilirsiniz.

Temel Özellikler:

 • Web sitenizin otomatik veya manuel yedeklerini oluşturun.
 • Yedeklerinizi yerel olarak veya bulutta saklayın.
 • Web sitenizi önceki durumuna geri yükleyin.

Fiyat:

UpdraftPlus’ın hem ücretsiz hem de premium sürümleri mevcuttur.

4. JPEG ve PNG Görüntülerini Sıkıştırın

Ortalama web sitesinin dosya boyutu % 63 görüntüdür . Bu, resimlerinizi optimize etmenin sitenizin sayfa yükleme sürelerinde büyük bir fark yaratabileceği anlamına gelir.
Bu neden önemli? Web sitenizin açılma hızı üç saniyeden fazla sürererse eğer, ziyaretçilerin siteyi terk edeceği kesindir.
Yeterince endişe duymadığı takdirde , çevrimiçi alışveriş yapanların% 79’u , performanslarını yetersiz bulduklarında web sitenize geri dönmeyebilir. Görüntüleri tek şey olmasa da etkiler web sitesi performans , WordPress görüntüleri optimize sayfa yükleme sürelerini geliştirmek önemli bir bileşenidir.
JPEG ve PNG sıkıştır Görüntüler, WordPress’e yüklediğiniz her grafiği alır ve daha az yer kaplayacak şekilde optimize eder. Bunu ‘kayıplı’ sıkıştırma kullanarak yapar , bu da asgari kalite kaybıyla birlikte boyutta büyük düşüşler anlamına gelir.

Temel Özellikler:

 • Kayıp optimizasyon kullanarak resimlerinizi otomatik olarak sıkıştırın.
 • JPEG ve PNG resimlerinizi optimize edin.
 • Bulunduğunuz eski resimleri toplu olarak optimize edin.
 • Web sitenize yüklediğiniz görüntüleri yeniden boyutlandırın.

Fiyat:

Bu eklenti ayda 500 görüntüye kadar ücretsiz.

5. WP Roketi

WP Roket eklentisi WordPress için sahip olması gereken eklentilerden biridir.
WP Rocket , yükleme sürenizi hızlandırmanıza yardımcı olan güçlü bir önbellek eklentisidir . Bunu, sitenizde dinamik olarak oluşturulan her sayfanın önbelleğe alınmış kopyalarını oluşturarak yapar, böylece sunucularınızın daha az çalışması gerekir.
Hızlı sayfa yükleme sürelerinin neden önemli olduğu hakkında konuşmuştuk ve önbellekleme çözümleri görüntü optimizasyonundan daha etkili bir çözüm olabilir. Örneğin, W3 Total Cache eklentisi yükleme sürelerinizi ortalama% 43 oranında azaltabilir  .
WP Rocket daha da iyi sonuç veriyor – önbellek eklenti testlerimizde sayfa yükleme sürelerini% 63 azalttı. Ücretsiz olmayabilir, ancak özellikle hatta dönüşümler varsa sonuçlar buna değmez.

Temel Özellikler:

 • Web sitenizin dinamik olarak oluşturulan sayfalarını önbelleğe alın.
 • Kullanıcı sonu tarayıcı önbelleğini iyileştirin.
 • Daha hızlı yükleme süreleri için tembel yüklemeyi etkinleştirin .
 • Önbelleğe alma çözümünüzü bir İçerik Dağıtım Ağı (CDN) ile entegre edin .

Fiyat:

WP Rocket, tek bir sitenin yıllık lisansı için 39 dolardan başlayan premium bir araçtır .

Bu olması gereken eklentileri keyfini çıkarın

Hangi tür web sitelerini çalıştırdığınızın önemi yoktur, her zaman yüklenmeye değer bazı eklentiler vardır.