Tüm Zamanların En Popüler 10 WordPress Eklentisi

tarafından
109
Tüm Zamanların En Popüler 10 WordPress Eklentisi

Tüm zamanların en popüler 10 WordPress eklentisi  (Verilere dayalı)

Resmi WordPress eklenti havuzunda 55.000’den fazla eklenti bulunmaktadır Yani, bu gibi , çok. Tabii ki, hepsi düzenli güncellemeler almıyor ve kullanıyorlar, ancak bugün konuşacağımız şeyler bu kriterlere uymuyor. Hayır, bu yayın tüm zamanların en popüler WordPress eklentilerine odaklanmıştır .

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

En çok hangi eklentilerin kullanıldığını merak ettiniz mi? Merak etme artık – matematiği yaptık! Aşağıda, veri destekli listesini bulacaksınız ( yani bu bir fikir listesi değil ).

Tüm zamanların en popüler 10 WordPress eklentisi 

WordPress.org’daki gerçek indirme numaralarına bağlı olarak, bunlar şu anda mevcut olan 55.000+ eklentiden tüm zamanların en popüler 10 WordPress eklentisidir.

1. Yoast SEO

Yoast SEOYoast SEO

Yazar (lar): Takım Yoast
Mevcut Sürüm: 11.4
Son Güncelleme: 12 Haziran 2019
İnsanların çok sevdiği eklentilerden biri, şüphesiz, Yoast SEO. Bu eklenti (neredeyse) WordPress’te bir blog veya siteye sahip olan herkes tarafından kullanılır. Aslında, YOST SEO yüklü olmayan web siteleri bulmak zor olabilir (aslında – biz ~ 50 milyon biliyoruz! Çıkış # 7) .
Yani, bu eklentiyi kullanmayan insanlardan biriyseniz… peki, makalelerinizin ve sayfalarınızın genel SEO puanını artırmanıza yardımcı olur Bununla beraber, ana anahtar kelimenizi, meta açıklamasını, sümüklü böcek, SEO başlığı, resimlerinizin alt özelliklerini belirleyebilirsiniz ve ayrıca iyi okunabilirlik için en iyi uygulamaları önerir. Bu güzel bir programdır, çünkü eklenti çalışmanızı nasıl geliştireceğinize dair istatistikler ve işlem yapılabilir tavsiyeler sunar ve her şey kitap tarafından yapıldığında yeşil ışık alırsınız.
Yoast SEO’yu kimler kullanabilir? Sanırım herkes için çünkü hepimiz arama motorlarında daha iyi yer almak istiyoruz , değil mi?

2. Akış

Akismet Anti-SpamAkismet Anti-Spam

Yazar (lar): Automattic
Mevcut Sürüm: 4.1.2
Son Güncelleme: 14 Mayıs 2019
Çok uzak olmayan SEO, indirilenlerin sayısına gelince Akismet Anti-Spam’dir. Akismet Automattic tarafından geliştirilen ve spam yorumları otomatik olarak engelleyen bir araçtır. Her gün, ya promosyon linkleri, alakasız hikayeler, kötü niyetli içerik ya da yanlışlıkla yanlışlıkla spam’lar. Ve özellikle de günde yüzlerce yorum alan bir işletmeye sahipseniz, hepsini kendiniz filtrelemek çok zordur.
Eklenti, yalnızca otomasyon için değil, aynı zamanda güvenlik amaçlı da olabilir, çünkü sitenizde zararlı veya sorunlu içeriğin yayınlanmasına izin vermez.
Akismet ayrıca tüm iletişim formu gönderilerinizi global spam veritabanına göre kontrol eder , bu nedenle size yalnızca iyi ve alakalı bilgilerin ulaştığından emin olursunuz. Eklenti, günlük olarak en az onlarca yorum alan blog ve işletme sahipleri için zorunludur.

3. Jetpack

Jetpack WordPress.com tarafındanJetpack WordPress.com tarafından

Yazar (lar): Automattic
Mevcut Sürüm: 7.4
Son Güncelleme: 4 Haziran 2019
Automattic tarafından oluşturulan başka bir eklenti, en popüler WordPress eklentilerinin başında gelir. Bu sefer, Jetpack, neredeyse (her şeyde) iyi olan çok amaçlı bir araçtır. Pazarlama, tasarım ve güvenlik konularında size yardımcı olur. Çeşitli özellikleri arasında site analitiği, otomatik sosyal medya gönderme , çoklu WordPress temaları, spam filtreleme, kapalı kalma süresi izleme , kötü amaçlı yazılım tarama, giriş güvenliği , tembel görüntü yükleme , CDN ve daha fazlasını bulabilirsiniz.
Jetpack bir ücretsiz ve üç ücretli plana sahiptir, bu nedenle tüm özellikleri ücretsiz değildir. Eklenti kişisel bloglar için ve hem yeni başlayanlar hem de kurumsal işletmeler için uygundur. Tüm temel ihtiyaçlara ve bütçelere uyar.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

4. İletişim Formu 7

İletişim Formu 7İletişim Formu 7

Yazar (lar): Takayuki Miyoshi
Mevcut Sürüm: 5.1.3
Son Güncelleme: 19 Mayıs 2019
Bir sonraki en popüler eklenti, blogunuz için basit ve etkili iletişim formları oluşturan İletişim Formu 7’dir . Hepimizin insanlarla bağlantı kurmanın kolay bir yoluna ihtiyacı olduğu göz önüne alındığında, bu eklentiyi listede görmek çok şaşırtıcı değil. Eklenti Takayuki Miyoshi tarafından geliştirilmiştir ve aynı sitede birden fazla iletişim formunu kullanabilir; ayrıca Akismet spam filtrelemesini de içerir ve formda kullanmak istediğiniz stil ve alanları özelleştirmenize olanak sağlar. Eklenti CAPTCHA ve Ajax gönderimini sağlar.
Yine, bu kişisel bir blog kullanıyor olsanız da veya para kazandığınız bir işletmede olsanız da, kesinlikle herkes tarafından kullanılabilecek eklentilerden biri. Niye ya? Çünkü ücretsiz, yapılandırması kolay ve verimli.

5. Wordfence Güvenliği

Görebileceğiniz gibi, en popüler WordPress eklentileri çeşitlidir ve çok çeşitli özelliklerle birlikte gelir. Şimdi, Wordfence sadece güvenlikle ilgili bir eklentidir; sitenizi güvende tutmak için oluşturuldu. Wordfence, sitenize kötü amaçlı trafiğe maruz kalmamak için güvenlik duvarı yerleştirir. Bunun dışında, şüpheli harici girişimleri engelleyen ve güvenli bir giriş sistemi sağlayan bir kötü amaçlı yazılım tarayıcısı sunar.
Bu eklentinin güzel yanı, sitenizde her zaman garip bir şey olduğunda sizi uyarmasıdır. Tuhaf olarak, güvenlik anlamında olmaması gereken her şeyi kastediyorum. Örneğin, kullandığınız bir eklenti kapatıldığında veya terk edildiğinde veya bir güvenlik açığı olduğunda.
İlk bakışta (ve bir profesyonelin kitabında), gereksiz sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız ya da en azından potansiyel tehlikeleri azaltmak istiyorsanız, WordPress sitenize Wondfence’in kurulması zorunludur. Ama elbette, bu dünyada güvenliğin endişelenecek bir şey olduğunu düşünmeyen pek çok insan var, bu yüzden… Sitenizi kontrol altında tutmak ideal olacaktır, ancak bu sadece olayları nasıl görmek istediğinize ve nasıl istediğinize bağlı meselelerle uğraşmak (bunları önlemek veya bu durumda onlarla savaşmak).

6. WooCommerce

WooCommerceWooCommerce

Yazar (lar): Automattic
Mevcut Sürüm: 3.6.4
Son Güncelleme: 27 Mayıs 2019
E-ticaret, en popüler WordPress eklentilerinin bu listesini nasıl kaçırabilir? WooCommerce, WordPress sitenizi çevrimiçi bir mağazaya dönüştürmenizi sağlayan bir eklentidir , böylece ürünlerinizi web’deki müşterilerinize satabilirsiniz.
Tabii ki, bu eklenti ticari amaçlar için inşa edilmiştir, bu nedenle tüm kullanıcılarının işletme sahibi olması gerekir (yan projeler için veya bir yaşam için).
WooCommerce ile ilgili güzel olan şey, kişiselleştirme seçenekleri açısından oldukça esnek olmasıdır. Yerleşik ayarların yanı sıra, birçok geliştirici, çevresinde bir topluluk oluşturdu ve uzantıları oluşturdu; böylece çevrimiçi satış yapmak mümkün olduğu kadar sorunsuz olabiliyordu. WooCommerce ile hem fiziksel hem de dijital ürünler satabilir , ürün varyasyonları ekleyebilir, ortaklık bağlantılarını kullanabilir ve kapsamlı ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz.

7. All in SEO Paketi

Hepsi bir SEO PaketindeAll in SEO Paketi

Yazar (lar): Michael Torbert
Mevcut Sürüm: 3.1
Son Güncelleme: 10 Haziran 2019
SEO web genelinde çok popüler bir konudur. WordPress’te paylaşılanlara gelince, SEO’nun eklentilerden sonra en ilginç ikinci konu olduğunu gördük Bu nedenle, daha fazla deneme yapmak veya Yoast’a bir alternatife ihtiyaç duymak istiyorsanız , hem yeni başlayanlara hem de ileri düzey kullanıcılara (geliştiriciler dahil) yardımcı olmak için oluşturulan All in SEO Paketi’ni deneyebilirsiniz.
Bu eklenti size nasıl yardımcı oluyor? İçerik optimizasyonu için temel SEO talimatlarının yanı sıra, eklenti ayrıca XML site haritası, Google Analytics ve Google AMP desteği sunar. Bu aracın harika bir özelliği, e-ticaret siteleri için SEO entegrasyonu sağlamasıdır.
Kim bir SEO Paketinde Hepsi’ni kullanabilir? Herkes. Büyümek istediğiniz kişisel bir blogu barındırıyorsanız, herhangi bir tür işletme sahibi olsanız veya profesyonel bir blog yazarıysanız, bu eklenti topçunuza değerli bir katkı olmalıdır.

8. WordPress için Google Analytics

Bu dünyada Google Analytics’i kullanmayan var mı? Yani, özellikle web sitenizle ilgili büyük planlarınız varsa. Kişisel, hobi blogunuzu para kazanabileceğiniz bir şey haline getirmek istiyorsanız, Google Analytics olmadan yapamazsınız.
Bu nedenle, MonsterInsights’tan Google Analytics, WordPress siteniz ile Google Analytics arasındaki bağlantıyı kolaylaştıran bir eklentidir. Eklenti, izleme kodunu kopyalayıp sitenize yapıştırmanız yeterlidir. Bunu yaptıktan sonra, eklenti sadece çalışır. Harika bir özellik, gösterge tablosunu terk etmeden istatistikleri izleyebilmenizdir; çünkü sayıları Analytics’ten WordPress yönetici alanınıza aktarır.

9. WP Süper Önbellek

WP Süper ÖnbellekWP Süper Önbellek

Yazar (lar): Automattic
Mevcut Sürüm: 1.6.7
Son Güncelleme: 30 Mayıs 2019
Performans esastır, bu nedenle  web sitenizi hızlandırmaktan sorumlu bir eklenti olması şaşırtıcı değildir. Tam olarak nasıl çalışıyor? WordPress blogunuzdan statik HTML dosyaları oluşturarak zaman kazanın. WP Süper Önbellek üç tür önbelleğe sahiptir: Uzman, Basit (yeni başlayan ve orta düzey kullanıcılar için önerilir) ve WP-Önbellek yakalama.
Bu eklenti aynı zamanda web sitenize yüklemeniz gerekenlerden biridir, çünkü özellikle çok miktarda içerik barındırıyorsanız (medya dosyalarını okuyun: fotoğraflar, videolar, animasyonlar vb.) Size zaman kazandırır. Bu nedenle sitenizi bu açıdan ağır bulursanız, bir önbellek eklentisi daha hafif hale getirecektir.

10. WordPress İthalatçısı

En popüler WordPress eklentilerinin listesini bitirirken, şimdiye dek yaratılmış en popüler WordPress eklentilerinin bir parçası olan WordPress İthalatçı ile tanışalım. Dolayısıyla, bir WordPress sitesinden dosya almak istiyorsanız, bu eklenti birkaç tıklamayla yapmanıza izin verir. WordPress İthalatçı sitenize hemen hemen her şeyi almanıza olanak sağlar.
Bu eklenti iki insan kategorisi için oluşturuldu: birden fazla web sitesine sahip olanlar ve sık sık içeri / dışarı içerik içe / dışa aktaranlar ve ara sıra (veya ömürlerinde bir kez bile) içeriği mevcut siteden yenisine geçirmek için bu eklentiye ihtiyaç duyuyorlar. .

En popüler WordPress eklentileri sizi şaşırttı mı?

WordPress.org’daki verilere dayanarak, bunlar var olan en popüler WordPress eklentileridir. Bunlardan herhangi biri sizi şaşırttı mı?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});