İletişim Formu 7 Nasıl Kurulur (Yeni Başlayanlar İçin)

tarafından
129
İletişim Formu 7 Nasıl Kurulur (Yeni Başlayanlar İçin)
İletişim Formu 7, çevresinde en popüler ve en eski WordPress iletişim formu eklentilerinden biridir. Bununla birlikte, popülaritesine rağmen, birçok kişi İletişim Formu 7’nin nasıl oluşturulacağıyla mücadele ediyor. Ses tanıdık geliyor mu?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bunu düzeltmek için, size 7 numaralı İletişim Formunun nasıl kurulacağına dair adım adım talimatlar vereceğiz.

– İletişim Formu 7 eklentisini yükleyin
– İletişim Formu 7 ile yeni bir form oluşturun
– WordPress web sitenize iletişim formları ekleyin


Okumayı bitirdikten sonra, İletişim Formu 7’nin nasıl ayarlanacağını ve WordPress web siteniz için şık, amaca yönelik hazırlanmış iletişim formlarını nasıl oluşturacağınızı iyi anlayacaksınız.

İletişim Formu 7’nin en önemli özellikleri

İletişim Formu 7İletişim Formu 7

Yazar (lar): Takayuki Miyoshi
Mevcut Sürüm: 5.1.3
Son Güncelleme: 19 Mayıs 2019
5 milyondan fazla aktif kurulumla, İletişim Formu 7 açıkça tercih edilen bir WordPress eklentisidir. Öyleyse en iyi özelliklerinden bazılarına göz atalım:
 • Birden fazla iletişim formu oluşturun ve yönetin
 • Form alanlarını kolayca özelleştirin
 • Posta içeriğini değiştirmek için basit işaretlemeyi kullanın
 • Shortcode kullanarak herhangi bir sayfaya veya yazıya form ekleme
 • Eklenti, Akismet spam filtreleme, Ajax destekli gönderme ve CAPTCHA’yı destekler
 • Ek işlevsellik eklemek için çok sayıda üçüncü taraf uzantısı
Ve hepsinden önemlisi, ücretsiz!
Şimdi bu güçlü eklentinin neler yapabileceğini biliyorsunuz, hadi WordPress web sitenizdeki Contact Form 7’yi nasıl kuracağınıza bakalım.

Contact Form 7 nasıl kurulur?

İletişim Formu 7’yi kurmanın ilk adımı , eklentiyi WordPress web sitenize yüklemektir . Bunu yapmak için, WordPress panonuzda, menüden Eklentiler> Eklenti Ekle’yi seçin.
Yeni ekle
Ardından , arama işlevine Contact Form 7 yazın Contact Form 7 eklentisi görüntülendiğinde, Install> Activate’i tıklayın .
İletişim Formu 7'nin kurulması: Kurulumu
Etkinleştirildiğinde, eklentinin işlevselliğini WordPress panonuzun yeni Kişi alanında bulabilirsiniz  .
İletişim Formu 7 menüsü

İletişim Formu 7 nasıl kurulur?

İletişim> İletişim Formlarına tıklayın Burada birden fazla iletişim formunu yönetebileceğiniz merkezi yönetim panelini göreceksiniz. Ayrıca, İletişim Formu 7’nin İletişim Formu 1 etiketli varsayılan iletişim formunu da bulacaksınız .
İletişim Formu 1
İletişim Formu 1 , temel bir iletişim formunun ihtiyaç duyabileceği tüm alanları içerir. Bu form kullanıma hazırdır ve dilerseniz web sitenizin herhangi bir sayfasına ve postasına eklenebilir (daha fazla ele alınacaktır).

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Alternatif olarak, İletişim> Yeni Ekle’yi seçerek kendi iletişim formunuzu oluşturabilirsiniz .

Yeni bir iletişim formu oluşturma

Yeni iletişim bir isim oluşturmak ve sonra aşağı kaydırın ver Form . Buradan yeni iletişim formu şablonunu düzenleyebilirsiniz.
Şablonunuz, formunuzda görünecek çeşitli alanları ve bu alanların yanında görünen etiketleri tanımlar.
Yeni Form Ekle
Varsayılan olarak, İletişim Formu 7, ad, e-posta, konu, mesaj ve gönderme dahil olmak üzere yeni formlara birkaç alan ekler. Büyük olasılıkla, tüm bu alanları korumak isteyeceksiniz.
Ancak, sitenizin gereksinimlerine bağlı olarak fazladan alan eklemek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için, doğru form etiketini oluşturmak üzere uygun etiket oluşturucu düğmesini seçebilirsiniz. Örneğin, bir URL alanı eklemek için, URL düğmesini tıklamanız yeterlidir aşağıda belirtildiği gibi ).
URL alanı ekle
Alanınıza bir etiket eklemek isterseniz, bir form etiketiyle birlikte gelen HTML’yi diğer alanlardan kopyalayabilirsiniz. Örneğin, URL düğmesine tıkladığımızda , İletişim Formu 7 form etiketini önceden oluşturdu [url url-935]Daha sonra etiket için fazladan HTML ekledik, böylece son URL alanı şöyle okundu:
 sitenizin URL'si
        [url url-935] 
Artık sitenizin iletişim formu için ihtiyaç duyduğunuz kadar fazla alan ekleyebilirsiniz. İşiniz bittiğinde sayfanın altındaki Kaydet’i tıklamayı unutmayın .

E-posta bildirimlerini kontrol etmek için posta kurma

İletişim formunuza eklediğiniz hiçbir alan otomatik olarak e-posta bildirim şablonu ayarlarına yansıtılmaz. Bu nedenle, Formu özelleştirmeyi tamamladığınızda Postasekmesine geçin .
Posta
Bir iletişim formu gönderildiğinde alacağınız e-postanın şablonu budur. In To alanına herhangi iletişim formu yazışma gönderilecektir Bu gibi nerede, e-posta adresinin doğru olup olmadığını kontrol edin. (Varsayılan olarak İletişim Formu 7, web sitenize bağlı e-postayı ekler).
Aşağı kaydırarak İleti Vücut bölümü ve formunuz için oluşturulan ekstra form etiketleri ekleyin. Bu, iletişim formunuz aracılığıyla bir e-posta aldığınızda, göndericiden paylaşmasını istediğiniz tüm bilgileri göstermesini sağlayacaktır.
E-posta şablonunuza bir alan eklemek için şablonunuzdaki form alanı üzerine kopyalamanız yeterlidir. Alanlarınızın çevresine düzenli metin de ekleyebilirsiniz. Bunu nasıl yaptığımızı aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz:
URL
Yine, posta ayarlarınız tamamlandıktan sonra Kaydet’e tıklamayı unutmayın .

Bir sayfaya veya yayına bir iletişim formu ekleyin

Artık İletişim Formu 7’yi nasıl ayarlayacağınızı, bir iletişim formu oluşturacağınızı ve posta ayarlarını nasıl yapacağınızı biliyorsunuz. İşlemdeki son adım, iletişim formunu WordPress web sitenizdeki bir sayfaya veya gönderiye eklemektir.
İletişim> İletişim Formları’nı seçin Ardından, sitenize eklemek istediğiniz formun yanındaki kısa kodu kopyalayın.
İletişim Formu 1 ve 2
Ardından, sayfayı açın veya iletişim formunu eklemek istediğiniz yeri gönderin. Kısa kodu, yazı düzenleyicisinin metin alanına, iletişim formunun görüntülenmesini istediğiniz yere yapıştırın.
İletişim sayfası
Sayfayı önizleyin ve sonuçlardan memnunsanız Yayınla’yı tıklayın İletişim formunuz yayınlandığında, çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için test edin. İletişim formu yanıtınız, doğrudan Posta ayarlarında belirttiğiniz e-posta adresine gönderilmelidir Gelen kutunuz boş kalırsa, sorun gidermeye başlamadan önce spam / önemsiz postalarınızı kontrol edin .

İletişim Formu 7’den etkilenmediniz mi?

Bir alternatif var. WPBeginner ekibi tarafından oluşturulan WPForms , son derece kullanıcı dostu bir eklentidir. Kurulumu ve kullanımı ücretsiz, sürükle ve bırak oluşturucuyu kullanarak WordPress web sitenize hızlı bir şekilde bir iletişim formu ekleyebilirsiniz. İşte WPForms’un diğer en iyi özelliklerinden bazıları:
 • Kullanımı Kolay – yeni başlayanlardan web tasarımcılarına kadar herkes için mükemmel bir seçenek.
 • Tamamen Özelleştirilebilir – alan etiketlerini değiştirin, ekleyin veya silin.
 • ReCaptcha sağlar – reCaptcha özelliği ile spam mesajlarından kaçının.
 • Form Şablonları – sıfırdan yeni bir tane oluşturmak istemiyorsanız önceden oluşturulmuş iletişim form şablonlarını kullanın.
 • Dosya Yüklemeleri – kullanıcıların Dosya Yüklemeleri seçeneği ile medya dosyaları göndermesine izin verin.
 • Bültene kaydolma ve ödeme formları – e-posta listenizi büyütün ve ödemeleri / bağışları toplayın.
 • Anketler ve anketler – sitenizin ziyaretçilerinden kolayca veri toplayın.

Son düşünceler – İletişim Formu 7 nasıl ayarlanır?

Bir iletişim formu, herhangi bir web sitesinin hayati bir parçasıdır. Artık İletişim Formu 7’yi nasıl ayarlayacağınızı biliyorsunuz ve sitenize kolayca bir iletişim formu ekleyebilirsiniz. Ve hepsi ücretsiz. Gelecekte, WordPress.org’da listelenen birçok üçüncü taraf Contact Form 7 uzantısından yararlanarak iletişim formlarınıza yeni işlevler ekleyebilirsiniz .

En sevdiğiniz WordPress iletişim formu eklentisi nedir? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın…

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});