AdSense’i WordPress’e Nasıl Entegre Ederim?

tarafından
93
AdSense’i WordPress’e Nasıl Entegre Ederim?
Web sitenizden para kazanmak istiyorsanız , muhtemelen Google AdSense’i duymuşsunuzdur. Çevrimiçi en popüler reklamcılık platformlarından biri, 12 milyondan fazla aktif site tarafından kullanılıyor ve web sitenizden para kazanmanın kolay bir yolu. Ancak bundan en iyi şekilde yararlanmak için, AdSense’i WordPress ile nasıl entegre edeceğinizi öğrenmeniz gerekir.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Neyse ki, bunu yapmak kolaydır. Hizmete kaydolmanız, onaylanmayı beklemeniz ve ardından sitenize reklam yerleştirmeye başlamanız gerekir. WordPress, AdSense reklamlarını kutudan çıkarmak için basit bir yol sağlar, ancak yerleşimlerini ve görünümlerini optimize etmenize yardımcı olacak eklentiler de bulabilirsiniz.

Bu yayında, Google AdSense’i tanıtacağız ve neyin bu kadar kullanışlı kıldığı hakkında konuşacağız. Ardından, AdSense’i WordPress ile nasıl entegre edeceğinizi üç kısa adımda göstereceğiz. Hadi bir bakalım!

Giriş Google AdSense

Google AdSense giriş sayfası.
Biraz fazladan gelir elde etmek istiyorsanız, Google AdSense, kullanıma sunulan ilk çözümlerden biridir. AdSense, web sitenize kolayca reklam eklemenizi sağlar – sitenize sadece küçük bir kod pasajı eklersiniz ve Google gerisini halleder. Ziyaretçileriniz alakalı reklamları görecek ve reklamlarınızın kaç kişiyi görüntülediğine ve / veya tıkladığına bağlı olarak ödeme alacaksınız.
Bu çözüm yeni başlayanlar için harika. Başlamak kolaydır ve WordPress dahil hemen hemen her platformla bütünleşir. Bunu kullanmak için, yalnızca Google’ın program politikalarına uyan etkin bir siteye sahip olmak gibi birkaç temel gereksinimi karşılamanız gerekir .

AdSense’i WordPress ile nasıl entegre edersiniz (üç adımda)

AdSense programına kaydolmak ve sitenize reklam yerleştirmek oldukça basit bir işlemdir. Hadi birlikte yürüyelim!

1. Adım: Google AdSense’e kaydolun

AdSense’i WordPress ile entegre etmek için önce iki şeye ihtiyacınız olacak:
 • Bir internet sitesi
 • Bir Google hesabı
Elinizdeyken, web sitesini ziyaret edebilir ve Şimdi kaydol seçeneğini tıklayabilirsiniz .
Programa bağlanmak için bir Google hesabı seçmeniz istenecektir. Ardından, basit bir kayıt formuna yönlendirileceksiniz:
Google AdSense’e kaydolma formu.
Burada web sitenizin URL adresini ve kendi ülkenizi girmeniz gerekir. Programın size özelleştirilmiş öneriler göndermesini isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz. Bundan sonra, Şartlar ve Koşullar kutusunu işaretleyin ve Hesap Oluştur öğesini seçin .
İsteğinizin onaylanması üç gün alacak ve ardından hesabınızı nasıl etkinleştireceğinize dair talimatları içeren bir e-posta alacaksınız. Bu işlem bittiğinde, reklam oluşturmaya hazırsınız.

2. Adım: İlk reklamınızı oluşturun

Siteniz için reklamlar oluşturmak için AdSense hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekir. Sonra:
 • Gidin Reklamlarım’da
 • İçerik seçeneğini seçin
 • + Yeni reklam birimini tıkla
Bu noktada, reklamınız için bir ada ihtiyacınız olacak. Açıklayıcı ve tanımlanması kolay bir şey seçin. Daha sonra, boyutlarını Reklam boyutu altında ayarlayabilirsiniz Güvende olmak için Önerilen  boyutlara uyun. Duyarlı  her zaman daha sonra deneme yapabilirsiniz gerçi seçeneği genellikle iyi bir başlangıç noktasıdır:
Google AdSense’teki reklam seçenekleri.
Ardından, ne tür reklamlar kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz. Metin ve görüntülü reklamlar seçeneğini seçmeniz önerilir , böylece mümkün olduğunca çok sayıda reklama erişebilirsiniz. Ancak, biri veya diğeri web siteniz için uygunsa, metin veya görüntülü reklamlara yapışabilirsiniz.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

İsterseniz, reklamlarınızı daha da titrek hale getirmek için kullanabileceğiniz birkaç isteğe bağlı ayar vardır Son olarak, Google, Reklam yok ise açılır listesinden alakalı reklam bulamazsa ne görmek istediğinizi seçin .
ek adsense seçenekleri
Ardından, Kaydet ve kodu al üzerine tıklayın . Bu, reklam ayarlarınızı kaydedecek ve size bir reklam kodu sağlayacaktır. Bunu kopyalayın ve güvenli bir yere kaydedin, çünkü bir sonraki adım için ihtiyacınız olacak:
AdSense’i WordPress’le entegre etmek için bu kodu kullanın

3. Adım: Özel HTML widget’ı ile reklamınızı web sitenize yerleştirin

Sonunda AdSense’i WordPress ile entegre etme zamanı geldi. WordPress panonuza giriş yapın ve Görünüm> Pencere Öğeleri’ne gidin Birini sitenizin widget alanına sürükleyerek yeni bir Özel HTML  widget’ı ekleyin :
Bundan sonra, sadece reklam kodunu yapıştırmanız ve widget’ı kaydetmeniz gerekir:
adsense reklamı için özel html widget'ı
Kod, ilgili tüm bilgileri hesabınızdan alır ve uygun boyut ve türdeki reklamları göstermeye başlar. Reklamınızın ön taraftaki görünümüne göz attığınızdan emin olun.
AdSense’i WordPress ile entegre etmek için yapmanız gereken tek şey bu.
Ancak, en iyi sonuçlar için, atmak isteyebileceğiniz birkaç ilave adım vardır. Birincisi, reklamlarınızı optimize etmek ve daha fazla gelir elde etmek için bazı en iyi uygulamaları uygulayabilirsiniz .
Bunun ötesinde, reklamlarınızın nerede görüneceği üzerinde daha fazla kontrol istiyorsanız, özel bir WordPress AdSense eklentisi kullanmayı düşünmelisiniz.

İsteğe bağlı: Reklamlarınızı eklentileri kullanarak optimize edin

Reklamlarınızı sitenizin widget alanlarına yerleştirmek etkili olabilir, ancak size çok fazla kontrol sağlamaz. Bu, özellikle sınırlı seçeneklere sahip bir tema kullanıyorsanız geçerlidir. Neyse ki, AdSense reklamlarınızı daha da özelleştirebilmenizi sağlayacak bir eklenti bulabilirsiniz.
Popüler seçeneklerden biri Reklam Ekleyicidir:
Bu eklenti, reklamların nereye yerleştirileceğini (başlığın üstünde veya altında, belirli bir içerikten önce veya sonra vb.) Özelleştirmenizi sağlar. En yeni başlayanlar için uygun seçenek olmasa da, bu eklentiyi istediğiniz hemen hemen herhangi bir sonuç elde etmek için kullanabilirsiniz.
Daha basit bir yaklaşım için WP QUADS var:
Bu daha az teknik bilgi gerektiren daha yeni başlayanlar için uygun bir seçenektir, ancak yine de çok esnektir. Reklam konumlarını dinamik olarak atayabilir, yayınların içine reklam ekleyebilir ve bir sayfada on taneye kadar reklam görüntüleyebilirsiniz.
Bu eklentilerden herhangi biri güçlü bir seçimdir. Reklamlarınızın yerleştirilme ve gösterilme süresine ne kadar zaman ve özen gösterdiğiniz takdirde, şansınız o kadar artacaktır. Bu nedenle, onları doğru yapmak için biraz fazla zaman harcamakta fayda var.

Sonuç

Çoğu site, kendilerini sürdürmek için para kazanmaya ihtiyaç duyar ve sizinki farklı değildir. Bununla birlikte, iyi bir gelir akışının nasıl oluşturulacağını bulmak, en azından söylemek gerekirse, zor olabilir. Google AdSense harika bir seçenektir – reklam oluşturmanıza, sitenize yerleştirmenize ve neredeyse hiç çaba sarf etmeden biraz para kazanmanıza (veya muhtemelen çok) olanak sağlayan basit bir araçtır.
Dahası, AdSense’i WordPress ile entegre etmek şaşırtıcı derecede kolaydır. Sadece şu adımları izleyin:
 1. Google AdSense’e kaydolun.
 2. İlk reklamınızı oluşturun.
 3. Reklamınızı web sitenize yerleştirin.
 4. İsteğe bağlı olarak, reklamlarınızı eklentileri kullanarak optimize edin.

  AdSense’i WordPress ile nasıl etkili bir şekilde bütünleştireceğinizle ilgili sorunuz var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde sor!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});