10 Adet Ücretsiz Kullanışlı WordPress Eklentisi

tarafından
105
10 Adet Ücretsiz Kullanışlı WordPress Eklentisi
10 Useful Free WordPress Plugins You Can Try Today

10 Adet Ücretsiz Kullanışlı WordPress Eklentisi
Hemen denemelisiniz

Google Analytics WD

Google Analytics’le sürekli ilgilenen WordPress kullanıcıları için çok faydalı bir eklenti. Web sitenize bir Google Analytics izleme kodu ekledikten sonra WordPress Panonuzdaki tüm verileri ve istatistikleri incelemenizi ve yönetmenizi sağlar. Ayrıca, tek bir yönetici panelinde birden fazla projeyi yönetmekte özgürsünüz. Bu eklenti Google Analytics Teknoloji Ortakları Programının sertifikalı bir üyesidir. Tüm izleme ayarlarını ve raporları kolayca kontrol etmeniz için size çok çeşitli seçenekler sunar:
 • Tüm önemli raporlara WP Panonuzdan erişilebilir: web sitesi İzleyici, Gerçek Zamanlı istatistikler, Ziyaretçiler Demografi, İlgi Alanları ve daha fazla rapor
 • Rapor görünüm modlarının birkaç alternatifi: çizgi, pasta veya sütun grafikler
 • Raporlarınızı CSV ve PDF dosyalarına aktarma fırsatı
 • İki farklı tarih aralığındaki veya metriklerle raporlardaki verileri kolayca karşılaştırabilme
 • İsteğe bağlı olarak, web sitenizin önünden temel bilgileri içeren hızlı raporlara erişmek için yazarlara ve editörlere izin vermek üzere ön raporlar
 • Kullanıcıların IP’lerini maskelemek için IP adresini Anonymize özelliğini etkinleştirme seçeneği
 • Etki alanları arası izlemeyi etkinleştirme yeteneği
 • Herhangi bir cihazdan erişilebilirlik.
Seçenekler listesi daha zengindir, tümünü doğrudan eklenti sayfasında önizleyebilirsiniz.
Google analytics WD plugin

Featured Audio

Bu eklenti, yayınlar için görüntü gibi diğer medya dosyalarını eklediğiniz gibi özellikli bir ses eklemenize yardımcı olur. İlginç olan, bir WordPress katılımcısı ve müzisyen Nick Halsey tarafından yaratılmıştır. Asıl görevi “WordPress ile ses yayınlama deneyimini geliştirmek”, bu yüzden kesinlikle tutkuyla yapılmış bir ürün elde ediyorsunuz. Bu ürünü geliştiren Nick, bu amaçla üçüncü taraf ürünlerini kullanmak yerine yayıncılarını dosyalarını WordPress ile barındırmaya teşvik etmek istedi.


Eklenti, müzisyenler, podcast’ler ve bir yazının sık sık verilmesi gereken müzik / ihtiyaçlarla donatılması gerektiğini düşünen herkes için kullanışlı olacaktır. Yazının içine gömülmek yerine, öne çıkan bir ses, kullanıcı ses deneyimini ve yazınızın tüm içeriğini algılamada kullanıcı deneyimini değiştirebilir.


Eklentinin ana olasılıklarını listeleyelim:
 • Eklenti etkinleştirildiğinde, her blog yazısı, herhangi bir dosyayı yükleyebileceğiniz veya Medya Kitaplığı’ndan seçebileceğiniz bir özellikli meta kutusu ile birlikte gelir.
 • Öne çıkan seslerin tarzı esas olarak temaya bağlıdır
 • Öne çıkan yayınlarınızdaki tüm ses dosyalarını otomatik olarak görüntüleyen isteğe bağlı kenar çubuğu gereci:

  Featured Audio options panel

 • Özel uygulamalara ve entegrasyonlara izin veren çeşitli ortak API işlevleri.

Featured Audio plugin for wordpress

MotoPress Restaurant Menü

Bu eklentinin tamamen ücretsiz olduğuna inanmak zor. Niş içerisinde sınırsız menü oluşturmak ve yönetmek için araçlar sağlayan ve aynı zamanda kafe ya da restoran tekliflerini çevrimiçi olarak satan çoğunlukla alternatifler yoktur (e-Ticaret olanakları genellikle ücretli eklentiler veya hatta farklı eklentiler olarak satılmaktadır). Çevrimiçi restoran veya kafe işinizi tanıtmak için kaç seçeneğiniz olduğunu görmek için aşağıdaki ana özelliklerin listesine bakın:
 • Sınırsız menü maddesi ve kategorisi
 • Izgara ve liste düzenleri ile kategori ve menü öğelerini görüntüleme
 • Basit liste görüntüleme (resimler ve ekstra bilgiler olmadan). Örnek:
 • MotoPress Restaurant Menu inner
 • Menü kategorileri için sayısız ikon ve özellerini yükleyebilme
 • Her menü öğesi gerekli tüm bilgilerle birlikte görünebilir: başlık, açıklama, fiyat, beslenme bilgisi, Öznitelikler (boyut, ağırlık, ağırlık), etiketler ve İçerik listesi
 • Menü öğeleri / kategorileri için öne çıkan resimler ve resim galerileri
 • Tam e-Ticaret desteği: PayPal, COD, test ödemeleri; misafir kullanıcılar tarafından mevcut ödemeler; sipariş durumları; web sitesi yöneticisine ve kullanıcılarına sağlanan e-posta şablonları; Alışveriş sepeti ve hızlı ödeme
 • Güncel bir demoyu burada görüntüleyebilirsiniz.
MotoPress Restaurant Menu plugin

WP Tema Değişimi

WordPress.org’da barındırılan temalar için değişmez detaylar oluşturabilen benzersiz bir eklentidir. Şu anda doğrudan WordPress org aracılığıyla eklentileri için oluşturabilirsiniz ve bu eklenti temalar için de aynı şeyi yapmanıza yardımcı olacaktır (şu anda bu özellik wordpress.org tarafından desteklenmemektedir). Bu eklentinin sizin için çalışabilmesi için, bir changelog bölümü içeren geçerli bir readme.txt teması şarttır.


Gelecekte temalar için bir değişimin bir zorunluluk olacağı göz önüne alındığında, şimdi tutmaya daha iyi başlamalıdır. Ve bu eklenti ile daha kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Dahası, çocuk temaları oluşturmak ve kullanıcılardan gelen destek sorularını ortadan kaldırmak için çok yararlı olacaktır. Bu bilgiler, doğrudan güncellemelere neyin dahil edildiğine dair gerekli cevapların bir kısmını bulabilir.
WP Theme Changelog plugin

Transcoder

Transcoder, ses ve video dosyalarını kolayca diğer formatlara dönüştürmenize yardımcı olacak harika bir eklentidir. Dosyaları dönüştürmek için kaliteli varlıklar aramaya gerek duymayacağınız (genellikle kayıt gerektiren) için size zaman kazandırabilir. Kendi kendine barındırılan bir sunucuda çalışıyor, bu yüzden onu yüklemeniz, abone olmanız ve kullanmaya başlamanız gerekiyor. Önemli, ücretsiz bir plana abone değilseniz, eklenti işe yaramayacak. Başlıca özellikleri listeleyelim: 
 • Herhangi bir WordPress web sitesiyle uyumluluk
 • Çeşitli cihazlar arasında daha iyi bir sosyal deneyim için reMedia eklentisi (Transcoder yazarları tarafından geliştirilmiştir) ile tam uyumluluk
 • Videolar için küçük resim üreteci
 • Çıktı medya dosyalarının çeşitli desteklenir: ses – mp3, m4a, wav, ogg, wma, video – 3g2, 3gp, avi, flv, m4v, mp4, mpg, ogv, webm
 • İki tür çıktı dosyası desteklenir: mp3, mp4
 • İyi belgelenmiş
transcoder for wordpress

Templify

Marco Canestrari WordPress katkısının koleksiyonunda en popüler ücretsiz eklenti. Templify, herhangi bir WordPress sayfasını / yazısını eklemek ve özelleştirmek için gerçekten harika bir yardımcıdır. Karmaşık ayarlar olmadan Mesajlar ve Özel Mesajlar türlerine çeşitli sayfa şablonları eklemenize yardımcı olur. Aşağı açılır bir seçiciden gerekli sayfa şablonunu seçmek kadar kolaydır:
drop-down selector for Templatify
Sayfa şablonlarıyla düzgün çalışmak için özel posta şablonlarının listesini kontrol ettiğinizden emin olun: burada belirli sayfalar için özel sayfa şablonlarının nasıl oluşturulacağı, sayfa şablonlarında koşullu bir etiketin nasıl kullanılacağı hakkında ayrıntılı talimatlar bulacaksınız. 
Templatify custom post plugin

Zerif teması + MotoPress Sayfa Oluşturucu Entegrasyonu

Bu yeni eklenti, belirli bir izleyici kitlesi için geliştirilmiştir – en popüler işletme WordPress temalarından biri olan kullanıcılar için – Zerif.. Ücretsiz bir şablonun yalnızca wordpress.org dizininde 10.000’den fazla tema kullanıcısını gösterdiğini dikkate alarak, bu kitle dikkatini hak ediyor.
Bu eklenti aslında ne işe yarıyor? Zerif temasını, yakın zamanda incelediğimiz MotoPress frontend Page Builder ile birleştiriyor. Oluşturucu, temanın tamamen görsel olarak düzenlenmesine ve her tür içerik modülünün eklenmesine izin veren temanın özelleştirme olanaklarını önemli ölçüde geliştirir. Ve söz konusu eklenti bu modülleri otomatik olarak özel Zerif tema stillerine uyarlar (kullanıcıların bu stilleri manuel olarak değiştirme seçenekleri vardır). Bu eklenti hem Lite hem de PRO Zerif tema sürümlerini destekler. Aşağıdaki daha fazla seçenek:
 • Mevcut özellikler: sayfa oluşturucu, WooCommerce tarafından desteklenen öğeler de dahil olmak üzere herhangi bir sayfaya, yazıya veya yazı tipine 50 içerik modülü eklemenizi sağlar: metin, resimler, düğmeler, sosyal düğmeler, ses, video, galeriler, kaydırıcılar, grafikler, haritalar vb.
 • Kullanılabilir stiller: Zerif MotoPress entegrasyon eklentisi, eklenen içerik modüllerine uygulanacak özel Zerif renkleri ve boyutları sunar.
 • Tüm bunların çalışması için 3 şey yüklü ve etkin olmalıdır: Zerif temasının herhangi bir sürümü, sayfa oluşturucusunun herhangi bir sürümü ve Zerif teması + MotoPress Sayfa Oluşturucu Entegrasyonu eklentisi.
Zerif Motopress integration

WooCommerce İçin Gelişmiş Ürün Etiketleri

Bu yeni eklenti, e-ticaret aracılığıyla çevrimiçi mağazanızın kurulmasını geliştirmek için oluşturulmuştur. Daha doğrusu, her bir ürün için zahmetsizce profesyonel ürün etiketleri oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu, ihtiyaç duyulan tüm ürünleri en kolay şekilde tanıtmanın doğal yoludur. Aşağıdaki eklentinin ana avantajlarına göz atın:
 • Etiketleri koyma seçeneği: ürün adı, ürün kategorisi, satış durumu, stok durumu, en çok satanlar pozisyonu, fiyat, toplam satış sayısı
 • Mevcut etiket türleri: özel metin ve indirim yüzdesi
 • Etiket pozisyonunu belirleyebilme
 • Etiket renkleri özelleştirme: değişken arka plan ve metin renkleri
 • Tek bir ürün için birden fazla etiket.
Eklentinin ücretli bir sürümü de mevcuttur: etiketlerin kişiselleştirilmesi için daha fazla özellik ve fırsat sunar.
WooCommerce advanced product labels plugin

Ziyaretçi Haritası

WordPress web sitenizi izleyen canlı bir web sitesi ziyaretçisi için bir araç yüklemek / değiştirmek istiyorsanız bu eklenti kullanışlı olabilir. Çoğu canlı izleme beslemesinin / grafiğinin aksine, çevrimiçi kullanıcılarınızın sayısını bir dünya haritası üzerinde göstermek için daha cathy ve temiz pencere öğesi oluşturur.


Bu eklentiyi kullanarak, giriş yapmış / kayıtsız sayıda kullanıcı ve IP adreslerini görebilirsiniz. Tüm widget yapılandırmaları eklenti yönetici panelinden edinilebilir. Ayrıca harita için özel pinlerinizi de yükleyebilirsiniz.
VisitorMap plugin for wordpress

Kolay Referans Rotator

Çoğu zaman, Referansların web sitesinin en çok ziyaret edilen sayfalarından / bölümlerinden biri olduğunu iddia etti. Neden onu gerçekten çekici yapmıyorsun? Kolay Değerlendirme Rotator, bu işlevi yerine getirmek için harika bir araçtır: referanslarla maksimum özel web sitesi bölümü oluşturmanıza ve site ziyaretçilerini geri bildirimleri döndürme konusunda (sürgü efekti) daha uzun süre sitede tutmaya yardımcı olur. Birkaç ana seçenek:
 • Hem otomatik yayınlama hem de moderasyon modları mevcut
 • Görüşleri sitede herhangi bir yere koyma seçenekleri
 • Referansları özelleştirmek için çoklu stil seçenekleri
 • Özelleştirilebilir Referans formu etiketi
 • Yeni referans varışlarında yönetici bildirimleri
 • Demo sayfasını ziyaret et.
Easy Testimonials Rotator for wordpress
Umarız bu küçük katkı WordPress’inizi biraz daha kolaylaştıracaktır! Lütfen bu eklentilerle ilgili düşüncelerinizi paylaşın.