Windows 10'da Hareketli Arka Plan Nasıl Ayarlanır

Sizde yıllardır değişmeyen windows masaüstünden sıkılanlardansanız ve tek bir fotoğraf koyulmasını eleştiriyorsanız masaüstününüzü değiştirmenin vakti geldi. Steam üzerinde bulunan ve fiyatı sadece 8 TL olan Wallpaper Engine kullanıcıların Windows deneyimine adeta yepyeni bir soluk getiriyor. Döngüye giren (bittiğinde baştan başlayan) videoları masaüstü arka plan yapma mantığı ile çalışan Wallpaper Engine için Steam’in Atölye'sinde bulunan yüzlerce içeriği indirebilir ve arka planınız için ayarlayabilirsiniz.

Wallpaper Engine nasıl kullanılır?

Uygulamayı satın alıp kurduktan sonra steam üzerinden başlatın. Uygulamanın üst kısmında bulunan Atölye'ye tıklayın. Karşınıza çıkacak olan ekranda yüzlerce sayfalık animasyon çeşidini görebilirsiniz. Buradaki sayfada dilediğiniz animasyonu indirmek için ise üzerine iki kez tıklamanız veya bir kere tıkladıktan sonra sağda açılan ekranda Abone Ol tuşuna basmanız yeterli.

Abone olduğunuz animasyonlar indikten sonra, masaüstünüzün arka planı değişecektir. Eğer ki farklı bir animasyonu masaüstü arka planınız olarak ayarlamak istiyorsanız, uygulamanın sağ üstünde bulunan Yüklenenler butonuna tıklamanız ve ardından açılacak olan menüde arka plan yapmak istediğiniz animasyonun üzerine bir kez tıklamanız yeterli.

Hiç yorum yok

Yorum yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka konuyla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için İletişim sayfasını kullanınız.

Blogger tarafından desteklenmektedir.