Whatsapptan para gönderme özelliği

tarafından
80
Whatsapptan para gönderme özelliği

Sosyal medya devi WhatsApp yeniliklere doymuyor. Şimdi ise kullanıcılarına yepyeni bir özellik getiriyor. Artık WhatsApp’tan kolay ve hızlı bir şekilde para gönderebilecek.

Uzun bir süredir test aşamasında olan WhatsApp Payments özelliği şirket tarafından kullanıma sunuldu. Bu özellik iOS ve Android işletim sistemlerinin ikisinde de çalışacak.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Özellik şuan itibari ile Hindistan’da kullanıma sunuldu. Ancak yakın bir zamanda da ülkemizde bu özelliği mobil cihazlarımızda görebileceğiz.

Uygulamaya tanımlanacak olan banka hesabı üzerinden kolay bir şekilde para gönderme işlemi gerçekleştirilecek.

Peki, WhatsApp’tan para gönderme işlemi nasıl yapılcak?

WhatsApp Payments’ı kurmak veya bir kişiye para transferi yapmak için önce Ayarlar> Ödemeler’e (Payments) girerek metin alanının yanındaki ‘Ek’ simgesini tıklamak ve ödeme (payments) seçeneği tıklanmalı.
Şartları kabul ettikten sonra telefon numarası doğrulaması yaparak ‘Bitti’ seçeneğini işaretlemek gerekiyor.
Daha sonra eğer listede bankanız varsa kendi hesabınızı seçiyorsunuz. UPI hesabınız yoksa, kimlik doğrulama için güvenlik pimi ile birlikte bir hesap oluşturmanız istenir. Tekrar hatırlatmakta fayda var WhatsApp’da kullandığınız cep numaranız bankanıza bağlı olmalıdır, aksi takdirde numaranızı bağlamak için bankanızla iletişim kurmanız gerekir.
Para göndermek istediğiniz kişiyi ve hesabı seçin (birden fazla hesabınız varsa), UPI PIN kodunu girin ve aktarımın saniyeler içinde tamamlanması ve miktarın arkadaşınızın hesabına geçmesi gerekiyor.
Tamamlanan işlemle ilgili ayrıntıları sohbet içinde tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Yardım seçeneği ile işlemle ilgili herhangi bir şikayetiniz varsa bunu iletmenizi sağlar. Ödeme geçmişini ayarlardan görüntüleyebilir ve ilgili banka hesabını tıklayarak istediğiniz zaman UPI PIN’ini de değiştirebilir veya banka hesabını kaldırabilirsiniz.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});